کد خبر: 160340908
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » ساکاشویلی: اوکراین با خطر تبدیل شدن به کشوری شکست خورده مواجه است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا، میخائیل ساکاشویلی، رئیس‌جمهوری سابق گرجستان به روزنامه «دی پرسه» اتریش گفت: اوکراین به دلیل منافع اقتصادی هنگفت الیگارش‌ها به یک کشور مافیایی تبدیل شده است.  

او گفت: ۷۰ درصد اقتصاد اوکراین در دست هفت الیگارش است که مهم‌ترین آنها پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین و رینت احمدوف هستند که روی هم نیمی از اقتصاد را کنترل می‌کنند. نهادهای اوکراینی بسیار ضعیف هستند و دولت عملا ناکارآمد است. نیروهای شبه‌نظامی درون کشور فعالیت دارند و مورد استفاده پوروشنکو قرار می‌گیرند. نیروهای مشابهی تابع وزارت امور داخلی و احمدوف هستند.   

ساکاشویلی هشدار داد، ادامه تزلزل اقتصادی صنایع در مناطق شرقی و جنوبی اوکراین، سیل خروج مردم از این کشور، احساسات جدایی‌طلبی از جمله در منطقه زاکارپاتیا در غرب اوکراین، فساد و نیز فشار ارتش روسیه این کشور را به ویرانی کامل تهدید می‌کند.

او افزود: این تهدید به فروپاشی است و بعد از آن اوکراین کشوری شکست‌خورده خواهد شد.

این سیاستمدار همچنین گفت که حتی در دوران حکومت ویکتور یانوکوویچ هم که سال ۲۰۱۴ در جریان اعتراضات مردمی عزل شد، سیستم مدیریت دولتی در حداقل میزان کارایی قرار داشت. او می‌گوید: اکنون همه چیز در آستانه سقوط است. سیستم قدیم از بین رفت اما هیچ‌کس سیستم جدیدی ایجاد نکرد. این بسیار خطرناک است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین