کد خبر: 160343047
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » اعلام آمادگی سرمایه گذاران چینی برای تولید در گلستان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون استاندار گلستان خبر داد:

گرگان - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان بابیان اینکه ترانزیت کالا به توسعه گلستان کمک نمی کند، از اعلام آمادگی سرمایه گذاران چینی برای تولید در استان گلستان خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ربیعی عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان اظهار کرد: ترانزیت کالا فقط نامش برای گلستان است و به توسعه اقتصادی استان کمک نمی کند.

وی با بیان اینکه ورود کالا از قزاقستان به تنهایی کافی نیست و باید تخلیه و بارگیری در مرز اینچه برون انجام شود تا اقتصاد استان تکان بخورد، گفت: طرح جامع بندر خشک هنوز از سوی راه آهن ارائه نشده و باید روشن تر و شفاف تر طرح آن ارائه و اجرا شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان افزود: به تازگی با دو گروه از تجار و تولیدکنندگان چینی مذاکره انجام داده و آن ها برای سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کرده اند.

وی با یادآوری اینکه تا مشخص شدن وضعیت منطقه آزاد در مجلس، منطقه ویژه اقتصادی اترک و بندر خشک می تواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند، ادامه داد: به زودی (تا نیمه اسفند) محموله بزرگ وارداتی از چین از مرز اینچه برون وارد گلستان می شود.

ربیعی با تاکید بر اینکه واردات به تنهایی کافی نیست و باید صادرات و واردات از مرز انجام شود، تصریح کرد: سرمایه گذاران چینی تمایل دارند در صورت واگذاری ۱۰ هکتار زمین پنج تا ۶ کارخانه تولیدی در گلستان مستقر کنند.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران چینی اعلام کرده اند به جای واردات اجناس با شناخت بازار در گلستان تولید انجام داده و سپس در ایران توزیع کنند.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین