کد خبر: 160343054
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » برخی پیمانکاران پروژه های مسکن مهر را رها کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به این که برخی پروژه های مسکن مهر توسط پیمانکاران رها شده است، گفت: در حال حاضر یک ریال از ۵۷۰ هزار واحد فروش اقساطی نشده مسکن مهر به بانک مسکن برنمی گردد و در واقع نقدینگی صرف شده برای این پروژه ها قفل شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش تهران پرس؛ ابوالقاسم رحیمی‌انارکی مدیرعامل بانک مسکن در گفت‌وگویی با اشاره به پرداخت تسهیلات به 2 میلیون و 370 هزار واحد مسکن مهر، اظهار کرد: از این میزان نیز بالغ بر 1.8 میلیون واحد تقسیط شده که اقساط آن در حال بازپرداخت است.

وی با بیان این‌که تاکنون 570 هزار مسکن مهر هنوز تقسیط نشده است، تصریح کرد: البته حدود 90 هزار واحد از این تعداد مشکلی ندارند و احتمالاً طی ماه‌های آینده فروش اقساطی می‌شود.

وی با ابراز این‌که چند صدهزار واحد مسکن مهر تقسیط‌نشده مشکل دارد، افزود: برخی از این واحدها تکمیل شده اما خدمات زیربنایی ندارد، شماری هم از واحدها خدمات زیربنایی دارد، تکمیل شده اما متقاضی ندارد.

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری این‌که در دولت قبل (دهم) بخشی از این واحدها بدون این‌که تقسیط کنند به متقاضیان واگذار کردند، گفت: تعدادی هم از واحدهای مسکن نیز متقاضیان با پیمانکاران مشکل دارند که در مراجع قضایی هستند.

رحیمی‌انارکی اضافه کرد: تعدادی از پروژه‌های مشکل‌دار مسکن مهر نیز پیشرفت فیزیکی زیر 30 درصد دارند که پیمانکاران آنها رها کرده‌اند؛ ‌پیمانکار تسهیلاتی را دریافت کرده بخشی از ساخت را انجام داده و مرحله بعدی تسهیلات را دریافت کرده اما پروژه را رها کرده است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر یک ریال از 570 هزار واحد فروش اقساطی‌نشده، به بانک مسکن برنمی‌گردد و در واقع نقدینگی صرف‌شده برای این پروژه‌ها قفل شده است.

منبع : تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین