کد خبر: 160343065
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » هلاکت ۲ عضو القاعده یمن در حمله پهپادی آمریکا/آغاز عملیات ائتلاف عربی علیه القاعده
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، این حمله امروز (شنبه) در استان البیضاء رخ داد و طی آن یک رهبر القاعده به همراه یک عضو دیگر این گروه تروریستی کشته شدند.

به دنبال ناآرامی‌ها در یمن در پی انقلاب این کشور علیه علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن القاعده در جنوب این کشور مستقر شده و از این ناآرامی‌ها به نفع خود بهره برده و پایگاه‌هایش را تقویت کرد. به دنبال قدرت‌گیری القاعده یمن آمریکا حملاتی را علیه پایگاه‌های این گروه تروریستی که واشنگتن شاخه یمنی آن را تهدید خطرناک قلمداد می‌کند، آغاز کرد. آمریکا از ژانویه ۲۰۱۷ که دونالد ترامپ ریاست جمهوری این کشور را برعهده گرفت، حملات خود علیه القاعده را افزایش داد.

از سوی دیگر ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان و امارات امروز (شنبه) عملیات "الفیصل" را علیه القاعده یمن در سه محور اصلی در استان حضرموت آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری امارات "وام" نیروهای ائتلاف عربی توانستند به داخل "وادی المسینی" که مهمترین پایگاه القاعده در استان حضرموت است نفوذ کنند و به ورودی‌های آن تسلط یابند.

امارات عملیات اصلی دیگری را نیز از آوریل ۲۰۱۶ علیه گروه‌های تروریستی در استان حضر موت در دستور کار خود قرار داده است که از مهمترین نتایج آن محدودیت عملیات‌های تروریستی در چند استان یمن است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین