کد خبر: 160345149
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » مراکز پرورش غیرمجاز موجب افزایش بیماری می شوند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان:

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، شهرام موحدی در جلسه تودیع و معارفه رییس دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه، اظهار کرد: تجربه ای که در سال قبل استان اصفهان در برخورد با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به دست آورد، سبب شد که تاکنون در واحدهای بزرگ به خوبی شرایط قرنطینه ای را رعایت کنند و به غیر از تعدادی از واحدهای پرورش در بقیه واحدها موردی  از بیماری مشاهده نشده است.

وی با اشاره به نقش مراکز پرورش غیرمجاز در افزایش میزان آلودگی، گفت: مراکز پرورش غیرمجاز با عدم رعایت اصول امنیت زیستی و به دلیل در دسترس بودن منابع آب و خوراک برای پرندگان آزاد پرواز موجب جذب آنها و افزایش احتمال بروز بیماری در مناطق میگردند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به عدم وجود واحد غیرمجاز پرورش طیور در شهرستان شاهین شهر و میمه، تصریح کرد: مراکز پرورش صنعتی بزرگ اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های دامپزشکی را به شکل صحیح اجرا کرده اند.

موحدی ادامه داد: اقدامات خوبی در گذشته در راستای افزایش سطح بهداشتی در مراکز پرورش شهرستان صورت گرفت، هرچند این سختگیری ها باعث اعتراضاتی شد، اما در نهایت، در زمان بروز بیماری ها تاثیر این اقدامات مشاهده شد.

در این جلسه ضمن تشکر از دکتر پوراسماعیلی به واسطه چند سال خدمت در شهرستان شاهین شهر و میمه، وی تودیع و دکتر لارابی به عنوان سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه معرفی شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین