کد خبر: 160345154
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » درآمد عمومی استانی مصوب امسال ۷۳۱۲ میلیارد ریال است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان:

زنجان-معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: درآمد عمومی استانی مصوب امسال استان زنجان ۷۳۱۲ میلیارد ریال است.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرنگار مهر، احمد خداوردی بعد از ظهر شنبه در نشست خبری در محل ساختمان شماره ۲ استانداری زنجان با یادآوری اینکه درآمد عمومی استانی مصوب امسال استان زنجان ۷۳۱۲ میلیارد ریال بوده است، افزود: این در حالی است که در ۱۰ ماهه امسال به میزان ۶۷۲۳ میلیارد ریال از این اعتبار وصول شده است.

وی با بیان اینکه میزان درآمد عمومی که برای استان زنجان در ۱۰ ماهه امسال پیش‌بینی شده بود، ۶ هزار و  ۹۳ میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: وصول ۶ هزار و ۷۲۳ میلیارد ریال اعتبار در پایان ۱۰ ماهه امسال حاکی از آن است که استان در این زمینه توانسته است تحقق ۱۱۰ درصدی را در زمینه وصول اعتبارات استانی طی این مدت رقم بزند.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه درآمدهای عمومی به آن دسته از درآمدهایی اطلاق می‌شود که این امکان را برای عموم فراهم می‌کند که قدرت‌شان برای تأمین هزینه‌های عمومی افزایش یابد، ادامه داد: درآمدهای عمومی را باید در کل به دو بخش درآمدهای مالیاتی و غیرمالیاتی تقسیم‌بندی کرد.

خداوردی در ادامه با بیان اینکه بخش عمده درآمدهای استان به میزان ۴.۸ درصد متعلق به نیروی انتظامی است که از محل‌های مختلفی چون جرائم رانندگی تأمین می‌شود، اظهار کرد: سه دستگاه امور مالیاتی، نیروی انتظامی و اداره‌کل ثبت اسناد و املاک ۹۸.۵ درصد درآمد استان را تأمین می‌کند.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر درآمدهای مالیاتی محقق شده استان ۱۱۸ درصد و سایر درآمدهای ۴۹ درصد است، خاطرنشان کرد: در تعریف درآمدهای عمومی باید به این نکته اشاره کرد که درآمد عمومی و درآمد اختصاصی، دریافتی دولت است و به دولت تعلق دارد و محل تمرکز و تجمیع وجوه دولتی در استان‌ها خزانه معین اداره کل اقتصاد و دارایی است که پس از آن به خزانه‌داری کل واریز می‌شود.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین