کد خبر: 160347245
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » بررسی تعطیلی موقت ۱۴ معدن در استان سمنان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
در آخرین نشست شورای معادن استان صورت گرفت؛

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا، بهروز اسودی در سومین جلسه شورای معادن استان سمنان که به ریاست استاندار برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از مصوبات جلسات قبلی این شورا اظهار کرد: در نشست امروز این شورا پیرامون بند ۴ از بخش الف ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور بحث و تبادل نظر می‌شود.

وی با اشاره به بند ۴ از ماده ۴۳ قانون برنامه ششم توسعه کشور افزود: حساب‌های بانکی و گردش‌های مالی خرید و فروش معادن با رعایت ضوابط قانونی باید در استان‌های محل ذخایر معدنی انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: کلیه دفاتر مالی و قانونی مربوطه باید در استان‌های مذکور مستقر شوند و حوزه مالیاتی آنها در همان استان‌ها تعیین شود لذا شورای معادن موظف است بر اجرای این جز نظارت کند.

اسودی از تشکیل کمیته اضطراری بررسی مشکلات معدن "بوکسیت تاش" خبر داد و گفت: در این کمیته دستگاه‌های ذیربط صنعت و معدن، محیط زیست، منابع طبیعی، امور آب، راه و ترابری و بنیاد مسکن عضو هستند.

وی با اشاره به مصوبات نشست امروز این شورا ادامه داد: بررسی مشکلات بهره‌بردار معدن پتاس طرود و همچنین زیرساخت‌های مورد نیاز معادن مس شاهرود و میامی از دیگر دستور کار این نشست است. در این جلسه درخواست تعطیلی موقت ۱۴ معدن استان نیز بررسی و تصمیمات لازم توسط اعضای کارگروه اتخاذ شد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین