کد خبر: 160361782
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » احمدی: حذف دانشگاه های جامع علمی کاربردی آسیب های زیادی به دنبال دارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا، قاسم احمدی لاشکی در تذکری شفاهی به رئیس‌جمهور در جلسه عصر امروز مجلس بیان کرد: در تاریخ ۹۶.۱۱.۱۷ مصوبه‌ای را شورای عالی اداری مصوب کردند که به امضای دکتر روحانی رسید و برای اجرا به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و درمان و سازمان اداری و امور استخدامی کشور ابلاغ شد. در بند ۱ ـ ۲ اعلام کردند دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی که وابسته به دولت هستند باید منحل شوند. من از این تصمیم عجولانه رئیس‌جمهور تعجب می‌کنم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی حذف شوند حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ مرکز دولتی حذف  خواهد شد و گفته شده اگر شرایط بخش خصوصی مهیا باشد به آن بخش داده می‌شود. آیا بخش خصوصی به اندازه وزارت نیرو و یا وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری‌ها امکانات لازم را دارد؟

نماینده مردم نوشهر در مجلس گفت: قطعا این امکانات را بخش خصوصی ندارد و آسیب‌هایی را به دنبال خواهد داشت. حذف دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی که وابسته به دولت هستند مغایر با مصوبه‌ای است که در تاریخ ۹۶.۹.۲۵ در قالب قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای تصویب شد، است.

وی افزود: مطابق بند ب تبصره ۶۵ قانون برنامه ششم توسعه باید مراکز فنی و حرفه‌ای تقویت شوند. چطور شورای عالی اداری به راحتی مجلس را زیر پا می‌گذارد و مصوبه‌ای را تصویب می‌کند که مشکلات عدیده‌ای را برای کشور به دنبال دارد. قرار بر این بود که ما دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی را تقویت کنیم ولی با این کار تضعیف می‌شوند. خواهشمندیم اصلاحیه در دولت هرچه سریع‌تر اتفاق افتد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین