کد خبر: 160392316
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » شهرک سنگ در آذربایجان غربی ایجاد می شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
استاندار آذربایجان غربی:

ارومیه – استاندار آذربایجان غربی از راه اندازی شهرک سنگ خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در نخستین جلسه شورای معادن استان که در محل استانداری ترتیب یافت، با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی از نظر معادن چهارمین استان کشور محسوب می شود، افزود: راه اندازی شهرک صنعت در استان ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی معادن در استان و همچنین وجود مواد معدنی مختلف در مناطق مختلف استان ضروری است نسبت به شناسایی ظرفیت های معدنی استان اقدام شده و شهرک سنگ برای بهره گیری از ظرفیت های معادن استان و افزایش ارزش افزوده مواد معدنی در مرکز استان ایجاد شود.

استانداری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: متاسفانه از ظرفیت معادن استان به نحو شایسته استفاده نشده و سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای در این معادن صورت نگرفته شده است.

وی با تاکید بر ایجاد فرصت های جدید اشتغال در معادن استان ، ادامه داد: ظرفیت های معادن استان برای ایجاد فرصت های اشتغال مناسب است و ما از سرمایه گذارانی  که صلاحیت مالی و فنی برای بهره برداری از معادن را داشته باشند حمایت می کنیم .

شهریاری همچنین خواستار حضور شرکت های بزرگ فعال در حوزه سرمایه گذاری معدن کشور در استان برای سرمایه گذاری در معادن استراتژیک استان شد.

در این جلسه همچنین مدیر کل صنعت معدن و تجارت آذربایجان غری گزارشی از آخرین وضعیت معادن استان ارائه کرد.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین