کد خبر: 160392319
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » میزان برداشت سالانه معادن آذربایجان غربی به ۶.۵ میلیون تن رسید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی:

ارومیه - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر میزان برداشت سالانه معادن استان ۶.۵ میلیون تن در سال است.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، جعفرصادق اسکندری عصر شنبه در نخستین جلسه شورای معادن استان با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۵۰ فقره پروانه بهره‌برداری معدن در استان صادر شده است اظهار کرد: در این زمینه متاسفانه جایگاه ارزش افزوده بخش معدن در آذربایجان‌غربی ناچیز است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر این استان دارای ظرفیت معدنی فراوانی بوده و بزرگترین معادن طلای کشور یعنی آغ ‌دره و زره‌شوران تکاب در این استان وجود داشته و همچنین در خوی و چایپاره نیز سنگ‌های تزئینی موجود است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم‌اکنون ۲۱۰ فقره گواهی کشف نیز در آذربایجان‌غربی وجود دارد که مراحل پایانی را طی می‌کند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن هم‌اینک میزان برداشت سالانه معادن استان ۶.۵ میلیون تن در سال است که چهار و نیم میلیون تن مربوط به معادن آغ‌دره و زره‌شوران تکاب و سایر آن مربوط به سیمان سفید و خاکستری بوده است.

اسکندری با اشاره به مشکلات موجود در بخش معادن استان اظهار کرد: متاسفانه از سالیان گذشته خام‌فروشی در معادن وجود داشته و ارزش افزوده آن نیز ناچیز است که برای حل این مشکلات اقدامات لازم انجام می شود.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین