کد خبر: 160392334
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » جبهه مقاومت اجازه نمی دهد که ناتو در خاورمیانه پایگاه داشته باشد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
ولایتی در دیدار با نوری مالکی:

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر ولایتی در دیدار نوری مالکی معاون اول رئیس‌جمهور عراق با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تا آخر در کنار ملت و دولت عراق ایستاده است، افزود: بعد از پیروزی جبهه مقاومت بر داعش باید هوشیارتر از گذشته مراقب اوضاع منطقه باشیم.

وی با اشاره به طرح‌های تجزیه‌طلبانه و تفرقه‌افکنانه آمریکایی‌ها در منطقه گفت: جبهه مقاومت باید مانع از استقرار تدریجی آمریکایی‌ها در شرق فرات شود.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری با بیان اینکه کلیه گروه‌های سیاسی مکلف به حفظ شئونات مرجعیت شیعه و سایر علمای دینی در عراق هستند، ابراز امیدواری کرد: انتخابات آینده عراق موجب تثبیت امنیت و ثبات در این کشور شده و کلیه گروه‌های سیاسی در عراق در این انتخابات نقش فعال و پررنگی داشته باشند.

بر اساس این گزارش، نوری مالکی معاون اول رئیس‌جمهور عراق نیز در این دیدار با ارائه تحلیلی درخصوص راهبردها و آینده جبهه مقاومت در منطقه گفت: آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند جای پای مجددی در عراق پیدا کنند.

وی با بیان اینکه عراق به واسطه حضور مرجعیت و فرهنگ غنی اسلامی که دارد مثل کره و ژاپن نیست که آمریکایی‌ها بخواهند در آن حضور نظامی داشته باشند.

نوری مالکی افزود: مردم عراق اگر حتی فقیر باشند اما حاضر نیستند استقلال و حاکمیت ملی آنها دچار صدمه شود.

وی با بیان اینکه دولت عراق مانند سایر اعضای جبهه مقاومت معتقد است که نباید به آمریکایی‌ها اجازه داد در شرق فرات مستقر شوند، گفت: ایجاد پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه موجب موج تازه‌ای از تروریسم و تقویت جریانات تکفیری می‌شود که هدف اصلی آن تضعیف جبهه مقاومت و به خصوص ایران است.

در ادامه این دیدار طرفین درخصوص مسیرهای توسعه روابط دوجانبه و همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین