کد خبر: 160396405
تاریخ انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » حمایت وزارت بهداشت از تولید کنندگان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با تاکید بر اهمیت نقش حمایت از تولید کنندگان گیاهان دارویی گفت: در وزارت بهداشت نیز حمایت از تولیدکنندگان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی به طور جدی دنبال می شود و وزیر بهداشت نیز در این زمینه تاکیدات زیادی دارد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش تهران پرس؛ سید محمد هادی ایازی در اولین پویش ملی گیاهان دارویی و طب ایرانی با اشاره به سفر هفته گذشته خود به استان کرمان اظهار کرد: در استان کرمان بسیاری از مزارع پسته به دلیل محدودیت آب، به کاشت زعفران روی آورده‌اند.

وی تصریح کرد: در ایران 8 هزار نوع گیاه دارویی وجود دارد اما بخش عمده‌ای از 160 کارخانه تولید داروهای گیاهی، اسانس و مواد اولیه خود را از خارج از کشور وارد می‌کنند در حالیکه امکان تولید مواد اولیه این داروها و صادرات بیشتر محصولات در کشور وجود دارد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: رئیس‌جمهور ابلاغ کرد که استانداران باید هر سال یک بار مجمع سلامت استانی را برگزار کنند و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و مسئولان جهاد کشاورزی استان‌ها باید هر سال گزارش خود را ارائه دهند اما یکی از مسائلی که می‌تواند در مجمع‌های استانی سلامت مورد توجه قرار بگیرد، تولید گیاهان دارویی در کشور است.

ایازی ضمن تاکید بر اهمیت نقش حمایت از تولید‌کنندگان گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: این حمایت باید بگونه‌ای باشد تا تولید‌کنندگان دغدغه‌ای بابت دستگاه‌های اجرایی و دولتی نداشته باشند.

وی افزود: در وزارت بهداشت نیز حمایت از تولیدکنندگان گیاهان دارویی و داروهای گیاهی به طور جدی دنبال می‌شود و وزیر بهداشت نیز در این زمینه تاکیدات زیادی دارد و دستورات جدی به سازمان غذا و دارو برای حمایت از تولیدکنندگان داده است.

منبع : تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین