کد خبر: 160406599
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » جزئیات کسر خدمت ایثارگران اعلام شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات کسر خدمت فرزندان ایثارگر را تشریح کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش تهران پرس؛ با اشاره به ابلاغ کسر خدمت 20 هزار نفر از فرزندان ایثارگر در سال جاری، جزئیاتی از نحوه کسر خدمت این افراد را تشریح و اظهار کرد: در پی ابلاغ بهره‌مندی سالانه 20 هزار نفر از فرزندان ایثارگر از کسر خدمت سربازی و اصرار مجلس شورای اسلامی بر اجرای کسر خدمت 20 هزار نفر از افراد دارای بیشترین امتیاز، ابلاغ کسر خدمت این تعداد که براساس ثبت‌نام انجام شده و پالایش آماری بیشترین امتیاز را کسب کرده بودند در تاریخ 18 بهمن ابلاغ شد.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح  ادامه داد: همه سازمان‌های تابعه نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع باید در اسرع وقت زمینه اجرای این ابلاغیه را در یگان‌های نیروهای مسلح فراهم سازند و با توجه به ابلاغ انجام شده، عدم اطلاع از مقررات از هیچ یک از یگان های مذکور پذیرفته نیست.

وی گفت: با توجه به آمار موجود در مرحله اول، کسانی که امتیاز 28 و 29 را کسب کرده‌اند می‌توانند به یگان‌های مربوطه مراجعه کرده تا کسر خدمت آنها اعمال شود.

کمالی خاطرنشان کرد: تمام کسانی که در سن مشمولیت بوده، سرباز، دارای برگه اعزام، دانشجو و ... باشند باید به یگان‌های مذکور مراجعه کرده و ثبت‌نام اولیه در پلیس+10 شرط لازم کافی نیست.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نحوه اطلاع این افراد گفت: برای افراد ثبت‌نام شده پیامکی ارسال نخواهد شد، زیرا هرکس 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری داشته باشد و در سال 96 در سن مشمولیت باشد، می‌تواند برای استفاده از کسر خدمت‌های در نظر گرفته شده مراجعه کند.

وی اضافه کرد: این افراد پس از ثبت اطلاعات خود در یگان‌های مربوطه باید یک نسخه از تاییدیه را به پلیس +10 جهت صدور کارت پایان خدمت (برای سربازان) و معافیت برای سایر مشمولین تحویل دهند. کسانی که امتیاز 28 و 29 را دارا باشند حداکثر به مدت یک ماه فرصت دارند که اظهارات اولیه در ثبت‌نام نخست خود را اثبات کنند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: همچنین آموزش متصل به اعزام به جبهه جزو سوابق جبهه محسوب شده و هر یگانی که ابلاغ مذکور را دریافت نکرده باشد، باید از رده‌های بالاتر خود پیگیر دریافت ابلاغیه شود.

وی تاکید کرد: چنانچه ظرف مهلت یک ماه پس از ابلاغیه، ظرفیت 20 هزار نفری در نظر گرفته شده برای کسر خدمت فرزندان ایثارگران تکمیل نشود، کسانی که امتیاز 27 را دارا باشند فراخوان شده تا جهت کسر خدمت‌های در نظر گرفته شده مدارک خود را تحویل دهند.

کمالی در پایان با بیان اینکه متولدین 72 و قبل‌تر در نحوه استفاده از این کسر خدمت به 2 دسته تقسیم می‌شوند، گفت: دسته نخست کسانی هستند که دارای امتیاز 28 و 29 بوده  و براساس مقررات مذکور در بالا با آنها رفتار می‌شود و دسته دوم کسانی هستند که امتیاز 28 و 29 را ندارند ولی تا تاریخ 19 آذرماه امسال به خدمت سربازی اعزام شده‌اند یا سوابق را ثبت کرده‌اند که برای این افراد برابر مقررات قبلی، به ازای هر امتیاز، 9 روز کسر خدمت دریافت خواهند کرد.

منبع : تسنیم

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین