کد خبر: 160406604
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » اعتراض کارگران پروژه های شهرداری به عدم پرداخت مطالبات مالی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
دردسرهای مدیریت شهرداری جدید گرگان؛

گرگان- در جلسه شورای شهر گرگان که با حضور کارگران و طلبکاران پروژه های زیرگذر دخانیات و روگذر بهارستان برگزار شد، اعضای شورا بر ضرورت رسیدگی به پرداخت طلب آن ها تاکید کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه شنبه، چهل و دومین جلسه شورای شهر گرگان با دو دستورکار نطق پیش از دستور سیدمحمد مرتضوی و بررسی نامه ها و لوایح رسیده برگزار شد.

در ابتدای جلسه حضور کارگران پروژه های زیرگذر دخانیات و روگذر بهارستان در صحن حاشیه های ایجاد کرد.

این افراد که در چند جلسه قبلی شورای شهر هم حضور داشتند، با ادعای داشتن طلب از شهرداری بابت پروژه ها به بیان گله و شکایت پرداختند.

یکی از معترضان در ابتدای جلسه چنین گفت: ما بابت طلب خود زمینی از شهرداری دریافت کردیم که هنگام سند زدن آن با مشکل روبرو شدیم و مشخص شد زمین مالک دارد.

وی گفت: چندین بار در صحن شورا حاضر شده و به شهرداری هم مراجعه کردیم اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد.

وی که به نمایندگی از سایر طلبکاران صحبت می کرد، ادامه داد: ما به تعهد اعضای شورا که نماینده ما هستند سکوت کردیم اما تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده است.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص با بیان این که مسائل حقوقی نیاز به توضیحات دارد بر لزوم حفظ حرمت افراد تاکید کرد و گفت: ما به دنبال رفع مشکل شما هستیم.

علی اصغر یوسفی بر برطرف شدن این مشکل از طریق مسالمت آمیز و تشکیل جلسه ای با حضور نمایندگان این کارگران و چند تن از اعضای شورا به همراه شهردار تأکید کرد.

شهرداری نباید با پول دیگران پروژه افتتاح کند

دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان این که چند ماه از افتتاح این پروژه های می گذرد و این افراد برای شهرداری نسیه کار کردند، گفت: این عزیزان باید به طلب خود برسند.

محمدابراهیم جرجانی افزود: آن ها به هر طریقی با شهرداری همکاری کردند و حتی حاضر شدند در قبال طلب خود ملک بگیرند بنابراین باید مشکل آن ها برطرف شود.

جرجانی تصریح کرد: این افراد سرمایه خود را هم برای اجرای پروژه هزینه کردند، قرار نیست شهرداری با پول مردم پروژه ای را افتتاح کند.

بدهی کارگران در اولویت قرار دارد

سید محمد مرتضوی دیگر عضو شورای شهر گرگان در این خصوص گفت: این افراد بارها به شورا و شهرداری مراجعه کرده و خواسته های منطقی دارند.

وی ادامه داد: پروژه ای تمام شده و به لحاظ فنی و اجرایی به شکل مطلوب پیش رفته است و مدت قابل توجهی از اجرای آن می گذرد، این یک حق قانونی است که باید به رسمیت شناخته شود و حق این افراد باید ادا شود.

مرتضوی تأکید کرد: حق و حقوق این افراد باید پیش تر از این ها پرداخت می شد تا آن ها به شکل معترض در صحن حضور نمی یافتند.

وی گفت: باید راه حل منطقی برای برون رفت از این ماجرا پیدا کرد، بسیاری از این افراد حاضر شدند در برابر طلب ملک دریافت کنند اما در ادامه مشکل ایجاد شد و باید مطالبات آن ها سروسامان یابد.

مرتضوی خطاب به کارگران گفت: شما به شهردار وقت اطمینان داشته باشید، مشکلات زیاد است اما مشکل شما در اولویت است و تا پایان سال رفع خواهد شد.

تشکیل جلسه با حضور نمایندگان کارگران

حسین ربیعی در ادامه جلسه خطاب به کارگران پروژه های زیرگذر و روگذر چنین گفت: این نوع حرکت برای گرفتن حق شایسته نیست.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: برای ملکی که شهرداری به شرکت پیمانکار داده معارض پیدا شده و نباید شرکت را مقصر دانست بلکه شهرداری باید ورود کند.

وی با بیان این که مصوبه شورا بوده که این ملک واگذار شود بر رفع این مشکل با حضور اعضای شورا و شهردار گرگان و آقای آذین صاحب شرکت تأکید کرد.

شرکت طلب خود را ثابت کند

در ادامه شهردار گرگان اظهار کرد: آنچه بابت طلب شرکت طرف قرارداد شهرداری بوده با دادن زمین پرداخت شده و اکنون شهرداری هیچ بدهی ای در این زمینه ندارد.

عبدالرضا دادبود بیان کرد: مگر این که ثابت شود که آن ها از ما طلبکار هستند و به دادگاه شکایت کنند.

وی گفت: شهرداری، پروژه و سازمان نظارتی سه ضلع این ماجرا هستند، پروژه ای به پایان رسیده و قرارداد آن موجود است و حساب آن پرداخت شده است.

دادبود افزود: دستگاه نظارتی اعلام کرده که شرکت تمام حساب و کتاب خود را گرفته ولی شرکت آن را قبول ندارد.

شهردار گرگان تصریح کرد: جلسه با این عزیزان مشکل را حل نخواهد کرد زیرا هرگونه اقدامی در این زمینه امضاء کردن حکم زندان و پرونده سازی در دستگاه نظارتی است که نمونه آن در شهرداری زیاد است.

وی افزود: این شرکت باید ثابت کنند که طلب دارند در این صورت جلسه ای با حضور نمایندگان آن ها خواهیم گذاشت.

حل مشکل بدون مراجعه به دادگاه

در ادامه بحث سعید رحیمی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر گرگان خطاب به کارگران گفت: اعضاء شورا نمایندگان شما و حامی قانون هستند.

وی ادامه داد: نمی خواهیم تمام مشکلات از طریق دادگاه حل شود زیرا پروسه ای زمان بر است و این افراد باید زودتر به حقوق خود برسند.

رحیمی پیشنهاد داد که جلسه ای با حضور چند تن از اعضای شورا و شهردار گرگان و نماینده این افراد تشکیل شود.

وی تصریح کرد: حداقل مبلغ ممکن تا پایان سال به حساب این اشخاص واریز تا در آینده نزدیک مشکل آن ها رفع شود.

شهرداری به شرکت بدهی ندارد

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان در حاشیه جلسه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این افراد کارگران زیرگذر دخانیات و روگذر بهارستان هستند و برای شرکت سازه پایدار افق زنجان که طرف قرارداد با شهرداری است، کار می کردند.

وی ادامه داد: بازرسی کل کشور در خصوص آیتم های پرداختی صورت وضعیت ایراد گرفت و هم اکنون براساس این نظریه، شهرداری هیچگونه بدهی ای به این شرکت ندارد.

رحیمی اذعان کرد: از لحاظ قانونی شهرداری تکلیف و تعهدی در قبال کارفرمایان شرکت سازه پایدار ندارد اما ما به عنوان نمایندگان شهروندان سعی خواهیم کرد با جلساتی در شهرداری با حضور نمایندگان همه طرف های موضوع نسبت به رفع مشکل آن ها اقدام کنیم.

منبع : خبر گزاری مهر

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین