کد خبر: 160470052
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تهران پرس » در حوزه حمل و نقل مشکلات جدی داریم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی:

به گزارش چی 24 به نقل از تهران پرس:

‌محمد قانعی در گفت‌وگو با ایسنا- ‌اظهار کرد: در مقام مقایسه با فرودگاه‌های اطراف خود باید اذعان کرد که فرودگاه کابل، بحرین، کویت، ابوظبی و بغداد به شدت قوی‌تر از فرودگاه مشهد هستند، حتی ما با فرودگاه کابل تفاوت چشمگیری داریم که این تفاوت در حوزه امکانات سالن‌ها، ترمینال پروازهای خارجی، چشم‌نوازی و ظاهر فرودگاه و امکانات گرمایشی و سرمایشی در زمستان و تابستان مشهود است.


وی با اشاره به اینکه بسیاری از هموطنان ما از شمال کشور به مشهد از طریق جاده‌ای سفر می‌کنند، گفت: سفر با وسیله شخصی در جاده‌ها خسته‌کننده و نیز خطرآفرین است، لذا انجام پروژه ریلی گرگان- مشهد کمک زیادی به سفر با آرامش مسافران و زائران خواهد کرد و این پروژه هرچه زودتر باید به بهره‌برداری برسد.

قانعی گفت: به نظر می‌رسد کوتاه شدن زمان سفر بین مسیر مشهد و تهران با راه‌اندازی قطار برقی به افزایش سفرها کمک می‌کند، از طرفی سفر با وسیله نقلیه شخصی، خطراتی زیادی دارد و باعث افزایش آلودگی، مشکلات ترافیکی و هزینه بالا می‌شود و از سوی دیگر میزان پروازهای خطوط هوایی، پاسخگوی حجم بالای سفر نیست، ضمن این که همه افراد تمکن مالی برای انجام سفر هوایی را ندارند.

رئیس اتحادیه هتلداران استان یادآور شد: تقسیم زمان سفر در ایران و تعطیلی‌ها به‌‍درستی انجام نگرفته است و تعطیلات هفتگی در ایران به یک روز خلاصه شده است، این در حالی است که تعطیلات آخر هفته در بسیاری از کشورها دو روز است و امکان سفر در تعطیلات یک روزه فراهم نیست.

وی یادآور شد: قبل از دولت نهم و دهم پیشنهاد کردیم که زمان تعطیلات آخر هفته افزایش یابد، زیرا خلاصه شدن تعطیلات به ایام نوروز و تابستان، باعث شده بود که بسیاری از افراد در این ایام به مراکز گردشگری روی بیاورند و مردم در ایامی از سال با کمبود وسایل نقلیه و اقامتگاه و در 6 ماه دوم سال نیز با خلوتی فوق‌العاده مواجه شوند.

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: کشور ما دارای تنوع آب و هوایی فوق‌العاده‌ای است، خوشبختانه در تابستان آب و هوای شمال کشور و در زمستان آب و هوای جنوب کشور بسیار مساعد و این موضوع انگیزه خوبی را برای مردم کشورمان در سفر به اقصا نقاط ایران به وجود آورده است.


انتهای پیام

منبع : ایسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین