کد خبر: 160481447
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » کشف یک گور دسته جمعی متعلق به قربانیان داعش در عراق
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نیروهای امنیتی عراق طی عملیاتی موفق شدند یک گور دسته جمعی متعلق به قربانیان اعدامی گروه تروریستی داعش را در استان نینوی کشف کنند.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
کشف یک گور دسته جمعی متعلق به قربانیان داعش در عراق
 

به گزارش ایران اسلامی، منابع امنیتی عراق از کشف گور دسته‌جمعی دیگر در استان نینوی خبر می‌دهند.

 

سرگرد «کاظم مزهر العتابی»، افسر ارتش عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور موفق شده‌اند یک این گور دسته جمعی بزرگی را که جسد 111 نفر قربانیان گروه تروریستی داعش در خود جای داده است، در استان نینوی به مرکزیت شهر موصل کشف کنند.

 

وی افزود، نیروهای ارتش عراق این گور را با هدایت و راهنمایی شاهدان محلی در روستای «الرمضانیه» واقع در شهرستان «القیاره» استان نینوی کشف کرده‌اند.

 

به گفته این افسر عراقی، بررسی‌های به عمل آمده روی اجساد این 111 قربانی نشان می‌دهد که با شلیک به ناحیه سر و سینه اعدام شده‌اند.

 

سرگرد العتابی افزود، به احتمال زیاد عناصر تروریستی داعش این افراد را در ابتدای اشغال استان نینوی در سال 2014 اعدام کرده‌اند و بیشتر آن‌ها کارمندهای کمیساریای انتخابات و نیروهای امنیتی این استان بوده‌اند.

 

گروه تروریستی داعش ژوئن 2014 در پی حمله غافلگیرانه از سمت سوریه وارد استان نینوی شد و مرکز آن شهر موصل را به اشغال خود درآورد.

 

تلاش نیروهای عراقی برای آزادسازی این شهر طی عملیاتی موسوم به عملیات «قادمون یانینوی» که از سال 2016 شروه شده بود سال گذشته نتیجه داد و حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق، رسما 9 ژوئیه آزادسازی شهر موصل را اعلام کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین