کد خبر: 160485738
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » تهدید به مرگ زن محجبه بخاطر کاندید شهردار شدن
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یک زن مسلمان آمریکایی که قصد شرکت در رقابت های انتخابات شهرداری شهر «راچستر» ایالت «مینه سوتا» را دارد، در فضای مجازی تهدید به مرگ شد.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
تهدید به مرگ زن محجبه بخاطر کاندید شهردار شدن
 

به گزارش ایران اسلامی، یک زن آمریکایی که به دنبال تبدیل شدن به اولین شهردار مسلمان شهری در ایالت «مینه‌سوتا» آمریکا بود، گفته است که در فضای اینترنت تهدید به مرگ شده است.

 

«رجینا مصطفی» که در رقابت‌های انتخابات شهرداری شهر «راچستر» واقع در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرقی «میناپلیس» شرکت کرده است، می‌گوید که اوایل هفته جاری، «جنبش میلیشیا» (شبه‌نظامیان) در فضای اینترنتی، او را تهدید به مرگ کرده‌اند.

 

این زن مسلمان اینگونه گفت: «هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع که این شخص در نزدیکی من است یا اینکه در سراسر کشور است، ندارم».

 

مصطفی در صفحه توییتری خود اینگونه توضیح داد: «این تهدیدات مرا از مسیر اصلی منحرف نمی‌کنم، اما هرگونه تهدیدی را باید جدی گرفت. هیچ‌کس نباید احساس کند که هنگام تلاش برای خدمت به جامعه در یک دفتر منتخب، تهدید می‌شود».

 

شبکه «الجزیره» در این خصوص نوشت، بنا به گفته مصطفی این تهدید که روی پستی که این زن سال گذشته در «گوگل پلاس» قرار داده، نوشته شده بود، به پلیس گزارش شده است.

 

طبق این گزارش، حدود ۱۲ هزار نفر از ۱۱۴ هزار جمعیت کل شهر راچستر را مسلمانان تشکیل می‌دهند.

 

شورای روابط اسلامی آمریکا در واکنش به این تهدید از پلیس خواست تا به این موضوع رسیدگی کند.

 

«جیلانی حسین» مدیر اجرایی شورای روابط اسلامی آمریکا گفت: «ما از مقامات ایالتی و فدرال می‌خواهیم تا درباره این تهدید به خشونت که یکی از اعضای جامعه اقلیت که به دنبال مشارکت در فرایند سیاست ملی بوده است را هدف قرار داده است، تحقیقاتی را انجام دهند».

 

طبق گزارشی که در «استار تریبیون» منتشر شده است، پیش از این نیز افرادی درون خودرو‌هایی که از کنار وی رد می‌شدند نیز بر سر وی فریاد سر می‌دادند.

 

این گزارش ادامه داد که سال گذشته، مردی در یک کافی شاپ به سمت مصطفی آمد و به او گفت که به خانه اش بازگردد.

 

اداره پلیس راچستر به ایندیپندنت گفته است که در حال تحقیق در خصوص این حادثه است، اما از آنجایی که این تهدید مستقیماً مصطفی را هدف قرار نداده است، تحت تعقیب قرار دادن فرد مورد نظر دشوار است.

 

این زن مسلمان در اینباره گفت: «نگرانم که آن‌ها با این قضیه به عنوان یک آزار و اذیت برخورد می‌کنند. من آزار و اذیت هم شده‌ام و می‌دانم آزار و اذیت چیست، اما این یک تهدید بوده است».

 

اقلیت‌ها و مسلمانان در موارد زیادی مورد رفتار‌های تبعیض‌آمیز در آمریکا قرار می‌گیرند و حتی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز سیاست‌هایی را علیه مسلمانان در پیش گرفته است.

 

رئیس‌جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدن، اقداماتی را علیه مسلمانان در پیش گرفت تا به نوعی آن‌ها را تهدیدی برای جامعه جلوه دهد.

 

وی در این راستا با امضای یک فرمان اجرایی، اتباع ۷ کشور مسلمان از جمله ایران، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان و عراق را از ورود به خاک آمریکا منع کرد که البته این فرمان در سطح بین المللی با محکومیت گسترده از جمله از سوی متحدین قدیمی آمریکا روبه رو شد.

 

برخی از قاضی‌های ایالات آمریکا در مخالفت با این فرمان استدلال کردند که انگیزه این فرمان ترامپ، احتمالاً ضدیت با مسلمانان بوده است.

 

به دنبال انتقاد‌های بین المللی و شکایت دادگاه‌های فدرال درون آمریکا، دولت ترامپ، اجرای این دستور را در ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۷ لغو و سومین فرمان منع مهاجرت برای شهروندان ۸ کشور را اعلام کرد.

 

بر اساس فرمان تازه، سفر از ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی، چاد، کره شمالی، و مقام‌های دولت ونزوئلا و خانواده‌های آن‌ها به مدت نامعلوم معلق می‌شود.

 

در اکتبر ۲۰۱۷، قاضی دادگاه فدرال ایالت هاوایی، با صدور حکمی، سومین فرمان مهاجرتی ترامپ را موقتاً متوقف کرد و در دسامبر ۲۰۱۷، به دنبال شکایت دولت آمریکا از این حکم، دیوان عالی آمریکا رأی به اجرای فرمان مهاجرتی سوم، تا زمان رسیدگی به شکایت‌های حقوقی در حال پیگیری در دادگاه‌های تجدیدنظر داد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین