کد خبر: 160493630
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » عصر ایران » نیکی هیلی: ایران تحریم تسلیحاتی سازمان ملل را نقض می کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

هیلی در یادداشت خود با ادعای اینکه ایران منبع اصلی ارسال موشک و سلاح به حوثی های یمن است، از جهان خواست تا بیش از این نسبت به آنچه واشنگتن نقش بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه می خواند، غافل نماند و از این کشور بخواهد تا به تعهداتش بین المللی اش پایبند باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر ایران:

نماینده آمریکا در سازمان ملل با تکرار ادعای خود مبنی بر نقض تحریم‌ تسلیحاتی یمن توسط ایران از جهان خواست تا به بی‌توجهی خود نسبت به نقش ایران در منطقه پایان دهد.

به گزارش ایسنا، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در یادداشتی در روزنامه نیویورک تایمز به تکرار ادعاهای خود علیه کشورمان پرداخت و با اشاره به گزارش اخیر گروهی از کارشناسان سازمان ملل مدعی شد که ایران محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل را به ویژه از طریق تامین موشک‌هایی که حوثی‌های یمن سال گذشته به عربستان شلیک کردند نقض کرده است.

هیلی در ادامه یادداشت ادعایی خود بدون اشاره به نقش عربستان و حامیانش از جمله آمریکا در جنگ یمن، نوشت: اکنون یمن صحنه بدترین بحران انسانی جهان است. پس از سه سال جنگ داخلی خشونت بار، 75 درصد از مردم این کشور نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند. دولت این کشور تقریبا وجود ندارد. گروه‌های تروریستی همچون داعش و القاعده در شبه جزیره عربی از این بی قانونی برای دنبال کردن اهداف وحشیانه‌شان استفاده می‌کنند.

وی همچنین مدعی شد: گزارش سازمان ملل چیزی بیشتر از اینکه ایران تحریم‌ها را نقض کرده است، فاش می‌کند. این گزارش می‌گوید که حوثی‌ها نه تنها موشک‌های بالستیک علیه عربستان سعودی شلیک می کنند بلکه از مردم یمن به عنوان سپر انسانی و از کودکان برای جنگ استفاده می‌کند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل افزود: این گزارش همچنین تاکید می‌کند که محدودیت‌های عربستان برای واردات نیازهای اولیه مردم به یمن رنج آنها را افزایش داده است. عربستان اکنون تلاش می‌کند تا از طریق یک طرح کمک بشردوستانه جدید به یمن به این مسئله رسیدگی کند. ما از تعامل این کشور با سازمان ملل برای رسیدگی به بحران انسانی کنونی در یمن استقبال می‌کنیم و از سعودی‌ها می‌خواهیم تا بیش از این تلاش کنند.

هیلی در یادداشت خود با ادعای اینکه ایران منبع اصلی ارسال موشک و سلاح به حوثی‌های یمن است، از جهان خواست تا بیش از این نسبت به آنچه واشنگتن نقش بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه می‌خواند، غافل نماند و از این کشور بخواهد تا به تعهداتش بین‌المللی‌اش پایبند باشد.

به گزارش ایسنا، آمریکا و متحدانش در منطقه به ویژه عربستان تلاش می‌کنند با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس و واهی خود درباره نقش ایران در مشکلات منطقه از جمله جنگ یمن بر این حقیقت سرپوش بگذارند که سیاست‌های مداخله‌جویانه و جنگ‌طلبانه آنها در خاورمیانه عامل اصلی هرج و مرج و خشونت کنونی در منطقه است.

این در حالی است که عربستان سعودی با حمایت غرب و آمریکا در طول سه سال حملات هوایی خود علیه یمن و محاصره این کشور، باعث به وجود آمدن بحران انسانی شده است که نیکی هیلی نسبت به آن ابراز تاسف می کند.

بنابر آمارهای رسمی سازمان ملل هزاران تن از مردم یمن شامل زنان و کودکان در نتیجه این حملات جان خود را از دست داده، صدها هزار نفر بی‌خانمان شده و اکنون در بدترین شرایط زندگی به سر می‌برند و در معرض ابتلا به بیماری‌های سخت واگیردار از جمله وبا قرار دارند.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند هیچ‌گونه تسلیحاتی به یمن ارسال نکرده و اساسا امکان انتقال موشک به این کشور را ندارند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین