کد خبر: 160498790
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » بمب ساعتی ایران بیخ گوش اسرائیل
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

«شبه نظامیانی که اکنون در سوریه تحت مدیریت سپاه پاسداران ایران قرار دارند، مانند یک بمب ساعتی برای شمال اسرائیل هستند. این افراد که از سراسر جهان اسلام به سوریه آمده اند مانند یک ارتش خارجی برای ایران هستند...»

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
بمب ساعتی ایران بیخ گوش اسرائیل
 

به گزارش ایران اسلامی، تروریست هایی که تحت حمایت آمریکا برای سال های متمادی آرامش مردم سوریه را سلب کرده و این کشور را به یک ویرانه تبدیل کردند، اکنون شاهد پایان یافتن کار خود هستند.در این میان با مدیریت و نقش آفرینی جمهوری اسلامی، در حمایت از دولت قانونی سوریه، تحولات در این کشور به گونه ای رقم خورد که ضمن خنثی سازی طرح غرب برای ناامن سازی منطقه، اکنون آمریکا و رژیم صهیونیستی خود را با مشکلاتی بزرگ مواجه می بینند.

 

تل آویو که حضور نیروهای تحت حمایت ایران را بیخ گوش خود احساس می کند، به بهانه نفوذ یک پهپاد ایرانی به سرزمین های اشغالی، تجاوزی جدید به سوریه را آغاز کرد تا زهر چشمی از بشار اسد گرفته باشد اما با برخورد قاطع حکومت سوریه مواجه شده و صهیونیست ها پس از سقوط یک جنگنده اف 16، سرافکنده به سرزمین های اشغالی بازگشتند.

 

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل پس این اتفاقات ضمن محکوم کردن ایران عنوان کرد: «اسرائیل در دفاع از خود به درستی حق داشته است و آمریکا همواره در کنار هم‌پیمانانش، هر زمان که آنها با فتنه‌انگیزی‌های ایران، حزب‌الله و حکومت اسد روبرو می‌شوند، می‌ایستد[!] ایران و حزب‌الله برای حضور درازمدت در سوریه برنامه‌ریزی کرده‌اند، اقدامی که به بی‌ثباتی منجر می‌شود.»

 

اکنون شیوه مقابله با نفوذ رو به گسترش ایران و حفظ امنیت اسرائیل به دغدغه ای بزرگ برای صهیونیست ها و حامیان آمریکاییشان تبدیل شده است.

 

پایگاه شبکه آمریکایی فاکس نیوز (Foxnews) با انتشار گزارشی به این موضوع پرداخته و با وقاحت تمام پیشنهاد می کند که نیروهای شیعی که سال ها با تروریست ها(ی تحت حمایت آمریکا و صهیونیست ها) در سوریه نبرد کرده اند و امنیت را به این کشور بازگردانده اند، از سوی آمریکا به عنوان "گروه های تروریستی" معرفی شوند!

 

در این گزارش آمده است:

«پهپاد ایرانی که آخر هفته گذشته [میلادی] از سوریه به پرواز درآمده و وارد خاک اسرائیل شد، یک پیام جدی را به دولت یهود ارسال کرد: ایران یک جبهه جدید در مرزهای شمالی اسرائیل باز کرده که می تواند در نهایت به یک جنگ بیانجامد.

 

جنگ با اسرائیل قریب الوقوع به نظر نمی رسد. ده ها هزار شبه نظامی شیعه تحت حمایت ایران که در جنگ سوریه با تجربه شده اند، با دست پُر، در حال تلاش برای تمام ساختن کار شورشیانی هستند که به دنبال براندازی حکومت بشار اسد بوده اند.اما شبه نظامیانی که اکنون در سوریه تحت مدیریت سپاه پاسداران ایران قرار دارند، مانند یک بمب ساعتی برای شمال اسرائیل هستند. این افراد که از سراسر جهان اسلام به سوریه آمده اند مانند یک ارتش خارجی برای ایران هستند.

 

جنگجویان شیعی که راکت ها و پهپادهای زیادی را در سوریه تحت اختیار دارند، به روشنی نشان داده اند که هدف  نهایی آن ها جنگ با اسرائیل است. این گروه های شبه نظامی مانند حزب الله تشکیل شده اند که اکنون یک حزب سیاسی شیعه در لبنان است که تحت حمایت ایران قرار دارد؛ حزب الله لبنان در سال 2006 جنگی 34 روزه با اسرائیل داشته است.

 

در صورتی که درگیری دیگری با اسرائیل آغاز شود، شبه نظامیان تحت حمایت ایران که اکنون در سوریه مستقر هستند می توانند در حمله متقابل اسرائیل اخلال ایجاد کنند.

 

مهم ترین گامی که آمریکا می تواند در حال حاضر برای جلوگیری از تهدید یک جنگ دیگر در منطقه بی ثبات خاورمیانه بردارد، آن است که تمام گروه های شبه نظامی که در حمایت از رژیم بشار اسد مبارزه می کنند را "تروریستی" اعلام نماید. تنها در صورتی که آمریکا و متحدانش این تهدید را به خوبی درک نمایند، می توان شروع به تعریف یک استراتژی کرده و تصمیمات قاطعی اتخاذ کرد.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین