کد خبر: 160550661
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » تظاهرات دانش آموزان آمریکایی علیه ترامپ: شرم کنید! + عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در پی کشتار فلوریدا، هزاران نفر در آمریکا از جمله دانش آموزان به خیابان ها آمدند. آنان همدردی ترامپ با قربانیان را کافی نمی دانند و خواستار سختگیری در مورد مالکیت سلاح هستند. یکی از دانش آموزان به شخص ترامپ حمله کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
تظاهرات دانش‌آموزان آمریکایی علیه ترامپ: شرم کنید! + عکس
 

به گزارش ایران اسلامی، هزاران نفر از مردم آمریکا روز شنبه (۱۷ فوریه/ ۲۸ بهمن به وقت محلی) در اعتراض به قانون مالکیت سلاح و با خواست اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر در ارتباط با آن، به خیابان‌ها آمدند. این تظاهرات اندک‌زمانی پس از کشتار "پارکلند" برگزار شد.

 

در میان تظاهرکنندگان شهر "فورت لادردیل" فلوریدا ده‌ها دانش‌آموز دبیرستان "استون‌من داگلس" شهر پارکلند هم حضور داشتند.

 

چهارشنبه گذشته جوانی ۱۹ ساله به نام نیکلاس کروز به دبیرستانی در شهر "پارکلند" واقع در ایالت فلوریدا حمله کرده و با سلاح نیمه‌خودکار خود ۱۷ نفر را به قتل رسانده بود. او ساعاتی پس از حمله دستگیر شد.

 

به گزارش دویچه وله، اما گونزالس، دختر جوانی از شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اعتراضی، خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت: «شرم کنید!».

 

اما گونزالس

 

تظاهرکنندگان ترامپ را به دریافت پول از "انجمن ملی سلاح" آمریکا (NRA) در جریان کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۱۶ متهم کردند.

 

اما گونزالس که خود دانش‌آموز دبیرستانی است که در پارکلند مورد حمله قرار گرفته، گفت: «اگر رئیس جمهوری به من بگوید که این حادثه یک تراژدی هولناک بوده (...) و کاری نمی‌توان علیه آن کرد، از او می‌پرسم، چقدر پول از "انجمن ملی سلاح" گرفته است». این دختر ۱۹ ساله با تأکید بر اینکه "من اطلاع دارم: ۳۰ میلیون دلار"، افزود که این روند بایستی پایان یابد.

 

نطق خشمگینانه این دانش‌آموز به‌سرعت شبکه‌های اجتماعی را تسخیر کرد و نام او در توییتر به هشتگی جهانی شد.

 

در این میان نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا به‌شدت زیر فشار هستند. نه تنها پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) شواهد مشخص در ارتباط با حمله نیکلاس کروز به مردم را دنبال نکرده، بلکه آن‌گونه که از پرونده موجود در وزارت امور خانواده در فلوریدا برمی‌آید، این جوان ۱۹ ساله پس از انتشار ویدئویی که حاکی از پریشان‌خاطری او بوده، توسط کارشناسان دولتی معاینه و وضعیت او "باثبات" ارزیابی شده است.

 

پلیس محلی نیز از پرخاشگری و حالت‌های تهاجمی بالقوه‌ی این جوان مطلع بوده و مادرش هم بارها به‌خاطر اعمال خشونت‌آمیز فرزندش پلیس را خبر کرده بوده است.

 

عکس/ نیکولاس کروز در دادگاه

 

به گزارش بی بی سی، پلیس فدرال آمریکا هم پذیرفته است که در پیگیری و تعقیب نیکولاس کروز، ضارب دبیرستان فلوریدا، کوتاهی کرده است.

 

پلیس اف‌بی‌آی می‌گوید که از یک ماه قبل در جریان این موضوع قرار گرفته که نیکولاس کروز قصد حمله داشته است اما پلیس نتوانسته به موقع و به طور مناسب مانع این حمله شود.

 

بر اساس اطلاعیه پلیس فدرال آمریکا، یک نفر حدود یک ماه قبل به اف‌بی‌آی خبر داده بود که ضارب در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌ها و رفتار تحریک‌آمیز داشته و ممکن است که بخواهد به یک مدرسه حمله مسلحانه کند.

 

یک دانش‌آموز دبیرستان گفته است که همه پیش‌بینی تیراندازی در مدرسه را می‌کردند و به شوخی می‌گفتند "نیکولاس فردی خواهد بود که دست به چنین کاری بزند."

 

چد ویلیامز ۱۸ ساله، همکلاسی سابق هم به خبرگزاری رویترز گفته است نیکولاس "دیوانه سلاح" بود، دوستان چندانی نداشت و به نوعی طرد شده بود.

 

علاقه نیکولاس به سلاح در شبکه‌های اجتماعی او نمایان بود. اسکات اسرائیل، کلانتر شهرستان براوارد، فلوریدا گفته است محتوای مطالب منتشر شده توسط نیکولاس "بسیار آزاردهنده" بوده است.


 

در دو حساب نیکولاس در اینستاگرام که به نظر می‌رسد اکنون حذف شده‌اند، چندین عکس از سلاح و چاقو دیده شده‌اند.

 

یک کاربر یوتیوب سال پیش پس از آن که کامنتی از نیکولاس کروز دید با اف‌بی‌آی تماس گرفت و به مدت ۲۰ دقیقه با ماموری صحبت کرد.


 

این کاربر گفته است که پس از تیراندازی در دبیرستان، اف‌بی‌آی دوباره با او تماس گرفته است.

 

پلیس فدرال آمریکا تائید کرده که آنها از این کامنت مطلع بودند ولی نتوانسته بودند هویت نویسنده این کامنت را شناسایی کنند.

 

جیم گارد، معلم ریاضی مدرسه هم به روزنامه میامی هرالد گفته است دبیرستان ایمیلی برای معلمان فرستاده و در آن در مورد مشکلات رفتاری نیکولاس هشدار داده بود.

 

او گفته است نیکولاس سال پیش سایر دانش‌آموزان را تهدید می‌کرد و برای همین از او خواسته شد دبیرستان را ترک کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین