کد خبر: 160554781
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » قرص برنج جان ۱۰۹ نفر را در پایتخت گرفت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: قرص برنج جان ۱۰۹ نفر را طی ۹ ماه امسال در پایتخت گرفت.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
قرص برنج جان ۱۰۹ نفر را در پایتخت گرفت
 

به گزارش ایران اسلامی، پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: درنه ماه نخست امسال ، 109 نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج 101 نفر اعلام شده بود  2درصد افزایش یافته است.

 

بنابر این گزارش از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در 9ماه،64مرد و 39نفر زن بوده اندودرآذرماه سال امسال، 12مورد فوتی براثرمسمومیت با قرص برنج به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است.

 

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کرده و در پیشگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد،به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس و سلفوس وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

 

این قرص طی مدت 3 تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک فوت می‌کند و در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

 

دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج شامل مصرف اشتباه قرص موجود در برنج،  مصرف قرص های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند و مصرف جهت خودکشی است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین