کد خبر: 160562901
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » تفاوت اساسی المپیک 2020 توکیو با ادوار پیشین
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

IOC (کمیته ملی المپیک) تصمیم گرفته که در المپیک توکیو چند رشته جدید به بازی ها اضافه شوند.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
تفاوت اساسی المپیک 2020 توکیو با ادوار پیشین
 

به گزارش ایران اسلامی، در المپیک توکیو 5 رشته بیس‌بال – سافتبال، کاراته، اسکیت‌بوردینگ، ورزش‌های صعودی و موج‌سواری اضافه شده‌اند. این به معنای مسابقات بیشتر و مدال های افزونتر خواهد بود و همین نکته عریض و طویل‌تر شدن رقابت‌ها را به همراه خواهد داشت و ممکن است بازی‌ها در بازه زمانی یکماهه که حداکثر تایم در نظر گرفته شده برای مسابقات المپیک است، به پایان نرسد و نیازمند فشرده کردن رقابت‌ها و افرایش زمان برگزاری باشد. از همین رو IOC تصمیم گرفته تا در برخی از رشته‌ها نفرات و ماده‌ها را کاهش دهد.

 

کمیته بین المللی المپیک از احتمال کاهش تعداد نفرات شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک 2020 خبر داد. این احتمال وجود دارد IOC تعداد سهمیه‌های المپیک را در بازی‌های توکیو 2020 را کاهش دهد.

 

با این حال، جان کاتز، رئیس کمیته اجرایی تحویل بازی‌های المپیک پیشنهاد کرده است که این وضعیت ممکن است در آینده تغییر کند.

 

وی در این باره اظهار داشت: «این احتمال وجود دارد تعداد ورزشکاران به 10 هزار و 500 نفر کاهش یابد. در المپیک ریو 10 هزار و 901 ورزشکار حضور داشتند که احتمال دارد تعداد ورزشکاران به 10 هزار و 616 نفر در المپیک 2020 کاهش یابد. این تصمیم IOC برای کاهش سهمیه‌ها به دلیل اضافه کردن ماده‌های مختلف است.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین