کد خبر: 160593703
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » پهلوگیری تنها ۴ کشتی در چابهار از زمان افتتاح
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از زمان افتتاح فاز یک توسعه بندر شهید بهشتی تاکنون تنها ۴ کشتی حامل گندم، شکر، کود شیمیایی و فولاد در این بندر پهلو گرفته است.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ، محمد راستاد درباره توزیع بار داخلی در بنادر کشور اظهار کرد: قرار است توزیع بار داخلی از طریق حمل‌ونقل دریایی داشته باشیم. به این صورت که بندر شهید رجایی به صورت بندر هاب کانتینری کشور عمل می‌کند و لاینرها در این بندر پهلو می گیرد و سپس از این بندر با کشتی‌های فیدری به سایر بنادر کالا جابه جا می‌شود.
   معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: زیرساخت‌های بنادر کشور با این الگو در حال توسعه است که سایر بنادر آمادگی داشته باشند به‌صورت ترانشیپمنت داخلی بارها و کالاها از کشتی‌های لاینر به بندر شهید رجایی و از آنجا با کشتی‌های فیدری به این بنادر کوچکتر منتقل شود.

وی ادامه داد: اجرای این الگو در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد تا جابه جایی کالا بین بنادر اصلی و فرعی تقویت شود.

راستاد در خصوص توسعه گردشگری دریایی گفت: تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل گردشگری دریایی کشور را در ابتدا به دقت احصاء و شرایط آن را بررسی می‌کنیم. پس از آن با بخش خصوصی مذاکره و زمینه حمایت از این بخش را فراهم می‌کنیم تا زمینه سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی در گردشگری دریایی را فراهم کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص تعداد پهلوگیری کشتی‌ها در بندر شهید بهشتی یادآور شد: بعد از پهلوگیری کشتی حامل محموله گندم از هند برای افغانستان، کشتی‌هایی حامل شکر و کود شیمیایی و فولاد داشته‌ایم. تردد کشتی در این بندر کم و بیش جریان داشته است با این حال ما ظرفیت را در بندر شهید بهشتی چابهار ایجاد کرده ایم ولی نیاز به بازاریابی دارد.

وی خاطرنشان کرد: حضور هندی‌ها در این بندر می‌تواند در زمینه جذب کشتی و کالا در چابهار موثر باشد اخیرا در حال جمع‌بندی نهایی با یک شرکت کانتینری لاینری هستیم که تردد مستمر به بندر چابهار داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قرار است اپراتور بندر شهید بهشتی، شرکت EPGL هند باشد وزیر راه و شهرسازی هم در حال حاضر همراه رئیس‌جمهور به هند سفر کرده است، در حال مذاکره با شرکت هندی است تا این قرارداد نهایی شود.

اطلاع جدیدی درباره نتایج تجسس غواصان در محل سانچی ندارم
وی همچنین درباره آخرین وضعیت بررسی سانحه سانچی گفت: همچنان در حال برررسی و ارزیابی سانحه هستیم که اگر تمام شود نتایج آن به صورت مبسوط اعلام می شود.

راستاد درخصوص عملیات تجسسی که غواصان در اطراف محل غرق شدن نفتکش سانچی داشته اند گفت: اطلاعات من در این زمینه در همان حدی است که مدیران شرکت نفتکش اعلام کرده اند و اطلاعات جدیدی در این خصوص ندارم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین