کد خبر: 160634574
تاریخ انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » عصر ترجیح مدیریت جهادی بر دیوان سالاری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مردم ایران در ۲۲ بهمن امسال به رغم مشکلات متعدد به ویژه در حوزه اقتصادی، برای سی و نهمین بار پیاپی بصیرت و کمال سیاسی خود را به اثبات رساندند.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
عصر ترجیح مدیریت جهادی بر دیوان‌سالاری
 

به گزارش ایران اسلامی، روزنامه جوان در یادداشتی از عبدالله متولیان نوشت:

39 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی ایران سپری می‌شود و 40 سالگی خود را در شرایطی تجربه می‌کند که دشمنان متکثر بیرونی و عوامل داخلی آنان با استفاده از همه ابزارهای تبلیغاتی، رسانه‌ای و ظرفیت‌های شگفت‌آور دنیای مجازی مانند مگس‌ها و انگل بر بستر مشکلات و ضعف‌ها و نقص‌های غیرقابل انکار موجود در کشور (که بخشی از آنها میوه شجره خبیثه فشارها و تحریم‌های اقتصادی، سیاسی و بیرونی است و بخش دیگر آن نیز نتیجه کم‌توجهی، سوءمدیریت، میل به اشرافی‌گری و فاصله گرفتن مسئولان از مردم است) نشسته و برای ناامید ساختن و شکستن باورها و ایمان مردم، ایجاد دوقطبی و تفرقه در بین صفوف مردم، دل بریدن مردم از آینده انقلاب تلاش کرده و می‌کنند و بر این باور بودند که اکثریت مردم ایران نسبت به آینده انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بدبین و ناامید شده‌اند و ۲۲ بهمن ۹۶ با عدم استقبال مردم مواجه خواهد شد.  راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال همان‌طور که حضرت امام خامنه‌ای پیش‌بینی کرده بودند تماشایی و به منزله معجزه انقلاب اسلامی، رفراندوم بزرگ و بیعت فراگیر ملی با «نظام انقلابی امت و امام» همه دنیا (به‌ویژه نظام سلطه غرب) را در بهت و حیرت فرو برده و به‌رغم گذشت یک‌ هفته از آن، هنوز دنیای استکباری از تحلیل واقع‌گرایانه آن عاجز، گیج و سردرگم مانده است. سکاندار انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای در دیدار با مردم غیور و انقلابی آذربایجان پرده از رمز و راز این حضور فراگیر و کم‌نظیر و رفراندوم بزرگ برداشته و حضور میلیونی مردم را نتیجه «بصیرت و آگاهی انقلابی»، «کمال سیاسی مردم در تفکیک نظام انقلابی امت و امام» با «تشکیلات دیوان‌سالاری کشور» و تشخیص صحیح مردم از دشمنی علنی و آشکار دشمنان خارجی و داخلی انقلاب اسلامی به‌خصوص امریکا و برخی از همسایگان ناخلف و بدعهد دانستند.

بیشتر بخوانید:

اشرافیت و خط نفوذ؛ عملیات گازانبری

پایه جدید انقلاب نهاده شد

مردم کارکردهای انقلاب اسلامی را با گوشت و پوست خود لمس می‌کنند و به عیان می‌بینند که انقلاب اسلامی علاوه بر فرو ریختن کاخ نظام ستمشاهی و شکستن ابهت قدرت‌های استعماری غرب و شرق، با پی‌ریزی مردم‌سالاری دینی از عزت و عظمت ملت بزرگ ایران دفاع کرده ‌است. استقلال واقعی و عدم اتکا به شرق و غرب و بیگانگان از کارکردهای واقعی انقلاب اسلامی است. 

مردم ایران در ۲۲ بهمن امسال به‌رغم مشکلات متعدد به‌ویژه در حوزه اقتصادی، برای سی و نهمین بار پیاپی بصیرت و کمال سیاسی خود را به اثبات رساندند، اما پای فشردن بر حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه را مصداق عینی مردم‌سالاری دینی می‌دانند و مطالبه‌ عدالت‌ورزی، مقابله با نمادهای طاغوتی‌گری در نظام دیوان‌سالار کشور (اشرافی‌گری و امتیازطلبی مسئولان، بی‌مبالاتی نسبت به بیت‌المال، بی‌توجهی به طبقه مستضعف و...) توجه عملی به اقتصاد مقاومتی، ترجیح مدیریت جهادی بر دیوان‌سالاری، اعتماد به مردم (به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی)، همت جهادی و انقلابی برای اولویت بخشی به خدمت به قشرهای ضعیف و مستضعف را حق طبیعی، شرعی و قانونی خود می‌دانند. حضور آنان در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دقیقاً به همین معنا بود. 

مردم در ۲۲ بهمن‌ماه از یک‌سو دشمنان نظام، انقلاب، کشور و ملت را ناامید و مأیوس ساختند و از دیگر سو آشکارا به مسئولان کشور در باره انقلاب خدمت و اعلام رسمی مرگ دیوان‌سالاری پرفساد، پرپیچ و خم و دست و پاگیر موجود هشدار دادند. بر اساس شعارها و مطالبات بحق مردم در راهپیمایی امسال باید مدیران و مسئولان غیرجهادی، غیرانقلابی و مرتجع (طالبان اشرافی‌گری، پشیمان شده‌های از سیره انقلابی امام راحل، خط‌عوض کرده‌های سابقاً انقلابی، دلبسته‌های بیگانگان) تکلیف خود را روشن کنند و در برابر مردم خاضعانه پاسخگو باشند و در صورتی که نمی‌توانند خود را با خواسته‌های انقلابی و جهادی مردم تطبیق دهند، باید فوراً از قطار مسئولیت پیاده شوند و جای خود را به مدیران جهادی و انقلابی بدهند. از نگاه مردم مدیر جهادی و انقلابی کسی است که اولاً برای مسئولیت کیسه ندوزد و مسئولیت را طعمه‌ای برای امیال فردی و حزبی نداند و ثانیاً در دوران جنگ نرم (که به مراتب پیچیده‌تر و وحشتناک‌تر از جنگ سخت است) مانند دوران جنگ تحمیلی به صحنه جنگ، باور، اعتقاد و اشراف داشته باشد و برای مقابله با دسایس و توطئه‌های دشمن سر از پا نشناسد. از نظر مردم آن مدیری جهادی است که در زلزله اخیر کرمانشاه حرکت انقلابی را در عمل به اثبات رسانده و دهها مسکن بسیار مقاوم را ظرف فقط ۲۷ روز ساخته و تحویل مردم داده است. 

مردم در روزهای پایانی سال ۹۶ از مسئولان خود درباره میزان تحقق شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) سؤال و مطالبه می‌کنند و برشمردن موانع تحقق شعار سال را از سوی برخی مسئولان صرفاً فرافکنی و شانه خالی کردن از پاسخگویی می‌دانند. مردم بی‌تردید قدردان زحمات طاقت‌فرسای مسئولان خود در تمامی عرصه‌ها بوده و هستند، اما تلاش‌های مسئولان به‌ویژه در حوزه عدالت اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و اعتماد به مردم و خاصه جوانان را ناکافی و مبتنی بر دیوان‌سالاری و بعضاً غیرمسئولانه می‌دانند و معتقدند بین رفتار برخی دولتمردان با تلاش‌های مضاعف دشمنان تناسبی منطقی وجود نداشته و در حالی که دشمنان نظام اسلامی برای نابودی و براندازی جمهوری اسلامی با تمام قوا و همه ابزارها و ظرفیت کامل رسانه‌ای خود در صحنه حاضر بوده و در کنفرانس امنیتی مونیخ رسماً و به شکل متحد از کنترل و نابودی ایران سخن می‌گویند و از مدت‌ها پیش اعلام کرده‌اند که نخواهند گذاشت مردم ایران 40 سالگی نظام خود را جشن بگیرند، متأسفانه برخی از مدیران نظام درک صحیحی از صحنه جنگ موجود ندارندو بعضاً به فکر رانت‌خواری و اشرافی‌گری بوده و زحمات اکثریت مدیران کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند. 

امروز که انقلاب اسلامی به ایران و مردم آبرو داده و متقابلاً مردم هم با حضور مسئولانه خود به انقلاب و نظام و ایران آبرو داده‌اند وقت آن است که مسئولان کشور در قوای سه‌گانه نیز با درک صحیح از صحنه جنگ نرم و شناخت اولویت‌های اصلی کشور (که در تمامی سال‌های اخیر صراحتاً اقتصاد مقاومتی به‌عنوان اولویت اول کشور اعلام شده است) و با ترجیح مدیریت جهادی بر دیوان‌سالاری خمود و خسته و با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان انقلابی کشور در مسیر اعتلا و تحقق اهداف نظام پاسخی شیرین به مردم بدهند و دین خود را به کشور و انقلاب ادا کنند به گونه‌ای که هر روز از روزهای ٤۰ سالگی انقلاب جشن گره‌گشایی و تلاش جهادی را شاهد باشیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین