کد خبر: 160674506
تاریخ انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1396
خانه » سایت های خبری » ایران اسلامی » انبار مخفی تسلیحات اتمی آمریکا
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

در حالی که آمریکا تلاش می کند بزودی بمب های اتمی خود را در پایگاه های ناتو در ایتالیا و دیگر کشورهای اروپا با بمب های اتمی پیشرفته تری جایگزین کند، ایتالیایی ها این حضور نظامی آمریکا را عامل ناامنی در قاره سبز می دانند.

به گزارش چی 24 به نقل از ایران اسلامی:
انبار مخفی تسلیحات اتمی آمریکا
 

به گزارش ایران اسلامی، به گفته کارشناسان، حضور مخاطره انگیز تسلیحات اتمی آمریکا در ایتالیا موجب نگرانی شدید مردم این کشور شده است.

 

البرتو نگری، کارشناس ایتالیایی گفت: در ایتالیا دهها بمب اتمی در پایگاه های نظامی ناتو نگهداری می شود که توسط دولت ایتالیا کنترل نمی شود و فقط تحت نظر امریکایی هاست.این مسئله نه فقط به عنوان خطر بزرگی ایتالیا را تهدید می کند بلکه به خوبی نشان دهنده محدودیتی است که بر حق حاکمیت ما اعمال می شود.

 

مردم ایتالیا از آن بیم دارند که بمب های اتمی امریکا به دست تروریست ها افتاده یا مورد حمله قرار بگیرد. شماری از نمایندگان پارلمان ایتالیا نیز به استمرار حضور کلاهک های هسته ای امریکا در این کشور اعتراض کردند.

 

لوکا فروزونه، نماینده پارلمان ایتالیا از حزب پنج ستاره به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: در برخی از پایگاه های نظامی امریکا و ناتو در ایتالیا نزدیک به 70 کلاهک هسته ای نگهداری می شود که بسیار خطرناک هستند. این در حالی است که دولت ایتالیا توافق نامه منع گسترش سلاح های هسته ای را امضاء کرده و مردم هم در همه پرسی اخیر در ایتالیا صریحا مخالفت خود را با سلاح های اتمی در خاک کشورشان اعلام کردند.

 

در همین حال یک موسسه تحقیقاتی غیر دولتی امریکا موسوم به "ابتکارعمل در زمینه تهدید هسته ای" در تازه ترین گزارش خود هشدار داد بمب های هسته ای که آمریکا در اروپا مستقر کرده به جای بازدارندگی، بیشتر به عنوان یک عامل خطر برای کشورهای اروپایی عمل می کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین