کد خبر: 161836599
تاریخ انتشار: یکشنبه 06 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » استعمار و سلطه دشمن بر تحجر ملت ها استوار است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ چهارمین همایش بین المللی "تحجر و اسلام آمریکایی" با حضور امام جمعه مشهد و جمع کثیری از طلاب حوزه خراسان در محل تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد.

«آیت الله سیداحمد علم الهدی» در این همایش، اظهار کرد: مسئله تحجر، یکی از ابزار قطعی دشمن در استعمار و سلطه بر جهان اسلام و کشورهای اسلامی است که این موضوع نیازمند روشنگری ملت‌هاست.

امام جمعه مشهد و نماینده‌ی ولی فقیه در استان خراسان رضوی در این همایش که توسط حوزه علمیه خراسان با همکاری معاونت تبلیغات و سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد، افزود: مدرنیته ابزاری قدرتمند برای غرب در جهت سلطه بر کل زمین است و این راهی برای سلطه بر منافع ثروت و انسانی در همه کشورها بود.

وی گفت: استعمار غرب به منظور سلطه و اجرای یک استعمار قوی فراگیر در کشورهای جهان سوم و اسلامی مدرنیزاسیون را انتخاب کرد.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اگر دشمن موفق شود تحجر را ترویج و حاکم کند، می‌تواند جلو پویایی اسلام را گرفته و جهانی سازی استکبار بر جهانی سازی مهدوی پیروز می‌شود، تصریح کرد: دشمن می خواهد با تحجر، توان دین را در سازندگی یک زندگی متعالی، مترقی و منطبق با شرایط امروزی از کار بیندازد.

وی ضمن تأکید بر مبارزه با تحجر افزود: گرفتار شدن حوزه‌های علمیه به مسئله تحجر از هر تهدیدی برای اسلام و انقلاب خطرناکتر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برای رویارویی با آفت تحجر باید با کمال قدرت با مروجان و عوامل اجرایی آن و شیعیان انگلیسی مبارزه کرد.

آیت الله علم الهدی پیروی از آموزه‌های نبوی را راهی برای مقابله با تحجر عنوان و تصریح کرد: مسأله تحجر یک آفت است که امروز در جامعه به عنوان یک جریان قدرتمند از طرف دشمن ترویج می‌شود.

وی گفت: دشمن می‌خواهد عشق، ارادت، علاقه و ذوب شدن در ائمه اطهار(ع) را منهای انقلاب، مجاهده، دشمن ستیزی و استکبار ستیزی قبول کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله مدرنیزاسیون اشاره کرد و گفت: تثبیت اصول مدرنیسم به عنوان اصول فکری و اعتقادی، تسلط غرب را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: اصول فکری و فرهنگی غرب در هر جایی که مورد پذیرش مردم یک کشور قرار گرفت، غرب مسلط شد و استثمار خود را تثبیت کرد.

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: استوانه و پایه اصلی جهانی سازی و سلطه غرب بر دنیا موضوع مدرنیزاسیون است.

وی با بیان اینکه فرهنگ بومی یک کشور در هر جایی که نتوانست جامعه را از نظر نظام سیاسی و اجتماعی تأمین کند، فرهنگ و سلطه غرب را پذیرا شد، افزود: در کشورهای اسلامی وقتی دشمن فهمید که دین، عقیده و ایمان بر دل‌ها و مغزها حاکمیت دارد و می‌تواند نظام سازی کاملی انجام دهد، برای تثبیت حاکمیت غربی و مدرنیته درصدد برآمد تا دین را ناکارآمد جلوه داده و یا از کارآمدی آن بکاهد.

.......................
پایان پیام/ ۳۱۳

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین