کد خبر: 162102630
تاریخ انتشار: دوشنبه 07 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » اعتراض مردم و نمایندگان پارلمان مصر نسبت به افزایش هزینه حج عمره
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ تصمیم دولت مصر برای افزایش هزینه های حج عمره در سال جاری خشم واعتراض مردم و نمایندگان پارلمان این کشور رابرانگیخت وموجب طرح دعاوی علیه دولت در محاکم قضایی ودرخواست نمایندگان برای برگزاری جلسه و بررسی این تصمیم شد.

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی روز دوشنبه نوشت: بر اساس قوانین جدید شهروندانی که در سه سال گذشته به حج عمره مشرف شده باشند، ویا افرادی که بیش از یک بار در سال بخواهند به حج عمره مشرف شوند، باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

خانواده شهدا وزخمی های عملیات تروریستی از نیروهای مسلح ، پلیس وشهروندان، وهمچنین محارم عمره گذاران ، کودکان زیر 12 سال ومسئولان برنامه های حج عمره مشمول این هزینه اضافه نمی شوند.
سفر عمره گذاران مصری در سال جاری از ماه مارس 2018 (اسفند- فروردین)آغاز می شود.

وزارت گردشگری مصر گفت که قوانین جدید پس از مطالعات لازم وبرای ایجاد فرصت های برابر برای شهروندان و اولویت دادن به افرادی که پیش ازاین عمره انجام نداده اند و همچنین در نظر گرفتن افراد کم درآمد ، به تصویب رسیده است.

محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر نیز از تصمیم دولت در اعمال هزینه های اضافی دفاع کرد و گفت: اطعام گرسنگان وپوشاندن برهنگان از چندین بار رفتن به حج عمره واجب تر است چرا که تکرار حج عمره مستحب است ولی اطعام گرسنگان، رسیدگی به وضعیت فقیران و مداوای بیماران از واجبات کفایی است که مقدم بر مستحبات است.

از سوی دیگر مخالفان اعمال هزینه های جدید را مخالف قانون اساسی و قوانین مصر وبر خلاف اصل برابری شهروندان دانستند.

سند القصراوی وکیل مصری با طرح شکایت در دادگاه علیه نخست وزیر، وزیر گردشگری ، رئیس بخش شرکت های گردشگری ، رئیس کمیته عالی حج و عمره و رئیس اتاق شرکت های سفر و گردشگری در اتحادیه کل اتاق بازرگانی مصر خواستار لغو فوری افزایش هزینه های عمره شد.

باسل السیسی عضو مجمع عمومی اتاق شرکت های گردشگری و رئیس سابق کمیته گردشگری دینی نیز گفت که تصمیم برای اعمال هزینه های اضافی برای عمره گذاران خیلی اغراق آمیز و غیر قابل توجیه است.
در همین حال هیثم الحریری نماینده مصری از علی عبدالعال رئیس پارلمان این کشور خواست برای بررسی این مساله تشکیل جلسه دهد.

..................
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین