کد خبر: 162158290
تاریخ انتشار: دوشنبه 07 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » سردار جزایری: آینده از آنِ نُجَباء و نُجَباءها است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون ستاد کل نیروهای مسلح در واكنش به لایحه تحریمی كنگره ايالات متحده علیه جنبش نُجَباء، با بيان اينكه "بدون تردید فشار و تحریم تأثیرگذار است"، تصريح كرد: تحريم ممکن است حتی یک انقلاب، یک نظام، یک نهضت، یک کشور و يا یک جامعه را دچار بحران شدید یا انحراف کند؛ و البته در مقابل، راه‌ها و روش‌هایی هست که می‌شود در تحریم زندگی کرد و موفق نیز بود .

سردار سرتیپ پاسدار «سیدمسعود جزایری» در همین رابطه به خصومت‌ورزی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ادامه داد: بیشترین فشارها و تحریم‌ها طی دوران 40 ساله انقلاب اسلامی، بر نیروهای مسلح ایران وارد شد و اگر این فشارها و تحریم‌ها نبود، حتماً وضعیت خوب دفاعی کشور ما در این حد و اندازه نبود .

مقاومت؛ خار چشم آمریکا و اسرائیل
وی مخالفت استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل با هر گروه مقاومت از جمله نُجَباء را امری بدیهی دانست و تأكيد كرد: هر گروه و نهضتی که در منطقه شکل بگیرد، خار چشم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها محسوب می‌شود .

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهورى اسلامى ايران با بيان اينكه "تحریم اقدامی از روی قدرت نیست، بلکه واکنش در برابر یک قدرت جدید است"، خاطرنشان كرد: مقاومت منطقه امروز یاد گرفته که از تحریم‌ها و فشارها، اقدامات نظامی، اقدامات سیاسی، نفوذ و جاسوسی با موفقیت عبور کند .

سردار سرتيپ جزايرى، تحريم را یکی از راه‌های مخالفت توصيف كرد و گفت: اگر گروه‌های مقاومت نبودند، رژیم صهیونیستی منطقه را برای پیاده‌سازی اهداف خود شخم می‌زد .

وى همچنين درمورد ناكامى نقشه هاى واشنگتن طى نيم قرن اخير اظهار داشت: آمریکایی‌ها در 40 سال اخیر، هرکاری در منطقه کردند، با شکست مواجه شدند و نقش‌آفرینی نیروهای مقاومت از تحقق برنامه‌های آن‌ها جلوگیری کرد .

یکی از اتهامات لایحه تحریمی، برای اثبات دشمنی آمریکا با نُجَباء کافی است
معاون ستاد کل نیروهای مسلح در بخش ديگرى از اين گفتگو، با اشاره به مفاد لايحه تحريمى كنگره آمريكا ضد مقاومت اسلامى نُجَباء، ابراز كرد: یکی از مصادیق و اتهاماتى كه براى نُجَباء در لايحه تحريمى آمده، کافی است برای اینکه آمریکایی‌ها به‌شدت با اين جنبش دشمنی داشته باشند .

سردار سرتيپ جزایری ضمن یادآوری این تجربه که دشمن در هجوم به جمهوری اسلامی بیش از همه بر دو عنصر "ولایت‌فقیه" و "سپاه پاسداران و بسیج" به‌عنوان نقاط قوت اساسی ایران متمرکز شده است، گفت: در حال حاضر حشد شعبی عراق یک پدیده جدید و کاملاً مؤثر است که در جنگ تحمیلی تروریست‌ها ــ به نیابت از آمریکا و ارتجاع عربی ــ علیه کشور عزیز عراق، وارد شد و نشان داد که اگر این بسیج مردمی پرتوان باقی بماند، هیچ قدرتی نمی‌تواند علیه عراق وارد معرکه شود .

اگر نُجَباء قوی نبود، تحریم نمی‌شد
وی با تصریح بر این واقعیت که "مقاومت اسلامی نُجَباء اگر تحت فشار قرار نگیرد جای تعجب است"، اضافه کرد: اگر نُجَباء نقطه قوتی نداشت، تحت تحریم قرار نمی‌گرفت و آمریکایی‌ها طبعا با نقاط ضعف کاری ندارند. باید با نُجَباء و نُجَباءها برخورد کنند تا شاید بتوانند مانع رشد و پویایی این‌گونه گروه‌ها و جریانات شوند .

آينده از آنِ نُجَباء است
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهورى اسلامى ايران همچنین آینده عراق و منطقه را سخت نیازمند نیروهای مقاومت دانست و به گروه‌هایی مانند نُجَباء و امثال آن توصیه کرد که علاوه بر استحکام در باورها و اصول و ارزش‌ها، به‌طور ویژه مراقب نفوذ دشمن به انحاء مختلف باشند .

سردار سرتیپ جزایری در انتها با اطمینان اظهار داشت: آینده از آنِ مقاومت اسلامى نُجَباء و نُجَباءها است، چراكه آمریکا رو به افول و سقوط بوده و قدرت صهیونیست‌ها به‌سرعت درحال اضمحلال است. بنابراین آینده این منطقه متعلق به ماست و حتما ما باید آن را بسازیم .

...............
پایان پیام/ 268

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین