کد خبر: 162418424
تاریخ انتشار: چهارشنبه 09 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » تاکید رئیس تجمع ملی مسیحیان قدس بر ادامه تعطیلی کلیسای قیامت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ کلیسای قیامت در شهر اشغالی قدس همچنان در اعتراض به تصمیم مقامات صهیونیستی مبنی بر تحمیل مالیات بر کلیساها در این شهر تعطیل است.

دیمتری دلیانی رئیس تجمع ملی مسیحیان در اراضی اشغالی در این زمینه گفت: کلیسای قیامت تا زمان تجدیدنظر اشغالگران صهیونیستی از تصمیم خود تعطیل باقی خواهد ماند چرا که این تصمیم به معنای مقدمه تسهیل مصادره املاک کلیسا به شمار می آید.

وی افزود: تعطیلی کلیسای قیامت یک تصمیم جمعی از سوی رؤسای کلیساها بود و البته در گذشته نیز چنین مساله ای برای رسوا شدن اقدامات اشغالگران صورت گرفته بود.

دلیانی تأکید کرد که کلیساهای قدس اقداماتی میدانی در اعتراض به این مساله انجام داده و تظاهرات هایی علیه اشغالگران و اقدامات آنان برگزار شده است.

همچنین مسیحیان منطقه قدس القدیمیه از قشرهای مختلف مردم خواستند در تجمع هایی که در برابر کلیسای قیامت برگزار می شود، مشارکت داشته باشند.

گفتنی است منون میرهاف، مدیرکل شهرداری قدس در نامه‌ای که برای دفتر نخست‌وزیر، وزیر داخلی و وزیر دارایی رژیم صهیونیستی فرستاد، تأکید کرده است: از چند سال پیش کلیساها از پرداخت مالیات املاک تجاری خود معاف شده‌اند. تا الآن بدهی کلیساها برای 887 ملک به حدود 190 میلیون دلار رسیده است.

سخنگوی شهرداری قدس روز جمعه اعلام کرد که شهرداری قصد دارد مالیات‌هایی را بر املاک کلیساها، واتیکان و سازمان ملل که از پرداخت مالیات در شهر معاف شده‌اند، اعمال کند.

در نامه میرهاف آمده است: معاف شدن کلیساها از پرداخت مالیات تنها در صورتی است که از املاکشان برای امور دینی و نیازهای مربوط به این مسائل استفاده کنند. میزان مالیاتی که چند آژانس وابسته به سازمان ملل از آن معاف شده‌اند به 93 میلیون شکل(27 میلیون دلار) می‌رسد.

در همین راستا، روزنامه اسرائیل الیوم نوشت که بیشترین مالیات پرداخت نشده متعلق به کلیسای کاتولیک است که مقدار آن 12 میلیون شکل(3.5 میلیون دلار) است و بعد از آن کلیساهای آنگیلکن، ارمنی و روم ارتدوکس هستند.

مسئولان کلیسای قیامت اعلام کردند به دلیل سیاست‌های تبعیض‌آمیز رژیم صهیونیستی در اخذ مالیات از جامعه مسیحیان، این کلیسا را تعطیل می‌کنند.

براین اساس رهبران سه‌شاخه مسیحیان کاتولیک، ارتودکس شرقی و ارامنه در اعتراض به سیاست‌های رژیم صهیونیستی علیه مسیحیان بیت‌المقدس، کلیسای قیامت را تعطیل کردند.

رهبران مسیحی اعلام کرده‌اند که علیه تصمیم مقامات محلی بیت‌المقدس برای اعمال مالیات بر دارایی‌های کلیسا و همچنین لایحه پیشنهادی به کنیست اسرائیل برای دشوار کردن فروش دارایی‌های از سوی آن‌ها، اعتراض خواهند کرد.

...............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین