کد خبر: 162649656
تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » محاکمه شیخ علی سلمان به 17 اسفند موکول شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ دادگاه آل خلیفه روز پنج شنبه محاکمه شیخ علی سلمان، دبیرکل حزب الوفاق را به روز 8 مارس (17 اسفند) موکول کرد.

هفتمين جلسه محاکمه شيخ علی سلمان به اتهام«توطئه و جاسوسی براي قطر» امروز در بحرین برگزار شد و دادگاه ادامه محاکمه را به 17 اسفند موکول کرد.

دادستان بحرین اتهامات وارده به شیخ علی سلمان و دو تن دیگر از اعضای این جمعیت را جاسوسی برای یک کشور بیگانه (قطر) در راستای دشمنی با بحرین، آسیب رساندن به مراکز سیاسی و اقتصادی و منافع ملی آن با هدف سرنگونی نظام حاکم، افشای اسرار دفاعی و نظامی و اوضاع داخلی کشور و دریافت مبالغی از یک کشور بیگانه در مقابل افشا و در اختیار گذاشتن این اسرار، نشر اخبار و شایعات کذب و جهت‌دار در خارج به منظور تضعیف پشتوانه مالی کشور و کاستن از اعتبار و هیبت آن عنوان کرده است.

دادستانی بحرین همچنین مدعی است که در این قضیه به گفته‌های مستدل چهار شاهد در خصوص مکالمات تلفنی انجام شده (در سال ۲۰۱۱) بین شیخ علی سلمان و شیخ حسن سلطان با دولت قطر و همچنین ملاقات‌های آنان در داخل و خارج از بحرین و نامه‌نگاری‌هایشان استناد کرده است.

شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق هم اکنون سومین سال از محکومیت چهار ساله خود را در پی انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در زندان سپری می‌کند.

بحرین از سال 2011 صحنه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردم این کشور علیه خاندان حاکم است. معارضان بحرینی خواستار حق تعیین سرنوشت هستند.

...............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین