کد خبر: 163446241
تاریخ انتشار: دوشنبه 14 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » سلاح مقاومت تا زمان حضور نیروهای آمریکایی در عراق آماده است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ جعفر الحسینی سخنگوی مقاومت اسلامی گردانهای حزب الله عراق در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «الاتجاه پرس» گفت: «مقاومت گزینه مقابله با آمریکایی ها را از چند ماه پیش نهایی کرد و تا زمانی که نظامیان آمریکایی در خاک عراق حضور دارند؛ سلاح مقاومت در آمادگی کامل قرار دارد».

وی افزود: ما زمان بسیاری را به دولت عراق دادیم تا با آمریکایی ها صحبت کند. اخیرا برخی از نزدیکان به مقاومت در فرایند سیاسی درخواست کردند که به دولت عراق فرصی بدهیم تا آنچه باید انجام دهد و سپس مقاومت نقش آفرینی کند. آمریکایی ها بر باقی ماندن در عراق اصرار می ورزند و مقاومت بر عدم بقای آنها.

الحسینی گفت: شکل مقابله بسیار متفاوت خواهد بود. همه این اقدامات و روش هایی که آمریکایی ها اتخاذ می کنند، بی فایده خواهد بود. آنها یک سری تحرکات دارند. تحرکاتی وجود دارد که چه بسا علنی نمی شود. حضوری در چند منطقه وجود دارد.

سخنگوی گردان های حزب الله عراق ادامه داد: آنها از یک منطقه به منطقه دیگری می روند. ما وارد جزئیات تحرکات نمی شویم زیرا این امر در جرگه سازوکار امنیتی و اطلاعاتی قرار می گیرد. تحرک و استقرار آنها وجود دارد و بیش از 20 موضع دارند.

الحسینی افزود: مرحله آینده حاوی تاکتیک های متفاوتی خواهد بود. این تاکتیک ها مشابه گذشته نخواهد بود. مقاومت امکانات خود را افزایش داده و دهها برابر کرده است. مقاومت امکاناتی دارد که در آن سالها نداشت. همچنین تحرکات آمریکایی و حضور آنها نیز تفاوت کرده است.

وی تأکید کرد که آنها مقرهای مشترک با ارتش عراق و دستگاهای امنیتی را مورد استفاده قرار خواهند داد زیرا به خوبی می دانند که ما به عراقی ها تعرض نخواهیم کرد اما ما نیز به همه فرماندهی های این مقرهای مشترک با آمریکایی ها پیام فرستاده و به آنها لزوم دوری گزیدن از این مواضع را ابلاغ کرده ایم و اینکه سپر انسانی برای آمریکایی ها نباشند. به آمریکایی ها هم پیام های میدانی رسانده ایم.

وی همچنین در بخش دیگری از گفت وگوی خود برخی در داخل عراق را که خواهان باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق به بهانه های واهی هستند، مزدور آمریکایی ها توصیف کرد.

الحسینی درباره انتخابات پارلمانی آینده گفت: بیانیه ای که فرماندهی صادر کرده، چیز جدیدی نیست. مقاومت در گذشته در انتخابات شرکت نکرد و قصد شرکت در این انتخابات را نداشته است. بحثی درباره مشارکت گروههای مقاومت و به طور مشخص کتائب حزب الله مطرح شده بود اما کتائب نه در گذشته و در حال حاضر شرکت نکرده است. شاید (با این بیانیه) قصد داشته تا بر موضع خود تاکید کند.

وی تصریح کرد: اکثر کسانی که در فهرست «الفتح» هستند، از گروههای مقاومت و الحشد الشعبی می باشند که به ندای مرجعیت دینی لبیک گفتند و گرانبهاترین سرمایه خود را نثار کردند و بیشترین پافشاری را بر وحدت عراق دارند. این امر در آزادسازی الانبار و موصل برای همگان ثابت شد.

عضو ارشد حزب الله خاطرنشان ساخت که در نتیجه، آنها با داعش که ابزار آمریکا بود؛ مقابله کردند و می خواهند به این راه ادامه دهند. معتقدیم که اکثر حاضران در فهرست الفتح امروز قادر هستند که در سطح سیاسی با طرح آمریکا مقابله کنند.

...............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین