کد خبر: 163586970
تاریخ انتشار: سه شنبه 15 اسفند 1396
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت فرهنگی-تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

این دیدار با حضور دکتر کمال اکبری معاون مشارکت‏های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، دکتر سید حسین اسحاقی مدیرکل امور دانش آموختگان، حجت الاسلام هابیل جوانی کارشناس اداره موسسات و فعالیت های قرآن و عترت، آقای برگستان رئیس اداره حمایت از بکارگیری و حجت الاسلام محمد سلطانیه رئیس اداره ارتقاء برگزار شد.

مدیر کل امور دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران، اقدامات اجتماعی سازمان امور اجتماعی را برای جامعه مفید قلمداد کرد و افزود: نشر محتوای قرآنی و فرهنگی در قالب تشکل‏های مردمی برای عموم مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است مراکز، سازمان‏ها و نهادها با حمایت‏های خود زمینه تولید و توسعه فرهنگ دینی میسر کنند.

آقای دکتر اکبری نیز علاوه بر ضرورت ورود انقلابی در حوزه اجتماعی، اطمینان مجموعه نظام به فرزندان تربیت شده در حوزه‏های خواهران را مثبت قلمداد کرد و بر دستورالعمل اجرایی برای شکل گیری نهادهای مردمی توسط دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران تاکید فراوان کرد.

آقای برگستان رئیس اداره حمایت از بکارگیریبیان کردند: هویت بخشی به دانش آموختگان حوزه های علمیه و حمایت از آنها موجب حضور پررنگ ایشان در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی خواهد شد که آثار و برکات زیادی را در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام محمد سلطانیه رئیس اداره ارتقاءبر برگزاری دوره‏های ارتقایی مهارتی در راستای نیازمندی‏های اجتماعی جامعه تاکید کرد و افزود: شناخت توانمندیهای همسو، تعامل با سازمانها و مراکز تصمیم ساز و تأثیرگذار در زمینه فرهنگی و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی را از جمله اقدامات مهم دانست بر توسعه فعالیت های تعاملی تأکید کرد.

 

در پایان این نشست تصمیم بر این گرفته شد که تشکل‏های مردم نهاد در حوزه علمیه خواهران با رویکرد کاهش آسیب‏های اجتماعی تشکیل و مقدمات لازم این فعالیت که برگزاری جلسه توجیهی آنلاین با حضور مدیران مدارس، معاونان فرهنگی مدارس، استان و دبیران حلقه دانش آموختگی است، برنامه‌ریزی شود.

هم چنین طرفین بر ایجاد تفاهم میان حوزه های علمیه خواهران و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تأکید کردند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین