کد خبر: 163817342
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 اسفند 1396
خانه » حواشی » حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی » آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»: باید از کاری که سبب انحطاط و خدشه به عزت اسلامی شود، پرهیز کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مسلمین وظیفه دارند به گونه ای حرکت کنند که در جهت تقویت عزت اسلامی باشد از این رو از کاری که سبب انحطاط و خدشه به عزت اسلامی شود باید پرهیز کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی امروز در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که مسلمانان باید عزت و قدرت اسلام را حفظ کنند، گفتند: مسلمین وظیفه دارند به گونه‌ای حرکت کنند که در جهت تقویت عزت اسلامی باشد از این رو از کاری که سبب انحطاط و خدشه به عزت اسلامی شود باید پرهیز کرد.

ایشان افزودند: اگر دشمنان اسلام، کفار، استکبار و صهیونیست‌ها پیشنهاداتی دارند اما قبول کردن این پیشنهاد خلاف عزت اسلامی است باید پرهیز کرد چرا که قبول کردن خواسته‌های مخالف عزت اسلامی در واقع نوعی سلطه‌پذیری است.

معظم له با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران اظهار داشتند: این شخص با سران استکبار رابطه بسیار خوبی دارد و به عربستان موشک می‌فروشد که آل سعود با همین موشک‌ها مردم یمن را به خاک و خون کشیده است.

ایشان ادامه دادند: وزیر خارجه فرانسه که با فروش موشک سبب کشتار هزاران یمنی بی‌گناه به دست آل سعود شده به ایران سفر کرد تا بتواند درباره مسائل دفاعی و موشکی ایران اهداف استکبار را پیگیری کند اما خوشبختانه مأیوس برگشت و دید که مسلمانان ایرانی عزت اسلامی را حفظ می‌کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با تأکید بر این که همواره باید در برابر توطئه‌های دشمن هوشیار و بیدار باشیم، ابراز داشتند: با هوشیاری باید از نقشه‌های دشمن آگاه شده و دشمنان را از رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته و عزت اسلام و مسلمین را حفظ کنیم.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهار نظر برخی مسئولان عنوان کردند: برخی مسئولان تصور می‌کنند چون که مردم به آن‌ها رأی دادند هرچه که گفتند باید همان باشد و کسی حق اظهار نظر ندارد، در حالی که رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسئولان نیست.

معظم له خاطرنشان کردند: رأی گرفتن بدان معنا نیست که انسان هرگونه خواست عمل کند بلکه باید بر اساس قانون اساسی کارها پیش رود، مردم بر اساس نظام و قوانین به افراد رأی می‌دهند تا به قوانین عمل کنند، مسئولان باید به وعده‌هایی که به مردم دادند عمل کنند.

 

ایشان اضافه کردند: مردم دغدغه‌های خود را با ما در میان می‌گذارند و می‌گویند که می‌خواهیم گرانی و بیکاری از بین برود، مسئولان وعده دادند که این مشکلات را حل کنند از این رو نمی‌توانند بگویند که دیگران حرفی نزنند و هرگونه که خواستند برخورد کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی خطاب به مسئولان گفتند: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعده‌های خود عمل کنید اما گفتید و عمل نکردید، مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

ایشان همچنین با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر این که به زودی در قدس نماز جماعت خواهیم خواند، افزودند: اخیراً ترامپ اعلام کرده که می‌خواهند سفارتخانه آمریکا را از تل‌آویو به قدس بیاورند، تقابلی این چنین بین اسلام و کفر وجود دارد، در جنگ خیبر و خندق هم‌چنین برخوردی وجود داشت و این‌ها بقایای بنی نضیر هستند، از این رو باید بیدار باشیم و امیدواریم که فرمایش رهبر انقلاب هرچه سریع‌تر محقق شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین