کد خبر: 163965307
تاریخ انتشار: پنجشنبه 17 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » توکل به خدا زیربنای یک زندگی شادمانه است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ کارشناس مذهبی در حرم مطهر رضوی گفت: توکل به خدا زیربنای یک زندگی شادمانه است.

زینب آقا گلی زاده در سلسه جلسات سخنرانی در رواق دارالحکمه حرم مطهر رضوی به نقش آرامش و شادی در زندگی اشاره کرد و گفت: شادی و نشاط یکی از نیازهای اساسی انسان‌ها در زندگی محسوب می‌شود، چرا که روح و جسم ما بعد از انجام فعالیت خسته شده و نیاز به استراحت دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از ما فکر می‌کنیم پول و قدرت موجب آرامش می شود، گفت: برخی از افراد از امکانات مالی فراوانی برخوردارند، اما متاسفانه آن گونه که باید احساس نشاط و شادی نمی کنند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه اسلام بارها به شادی و نشاط اشاره کرده است، گفت: امام صادق(ع) در حدیثی می‌فرمایند: «شاد‌ی مومن در چهره او و ناراحتی‌اش در قلب است» و در جای دیگر می فرمایند: «هر کس مومنی را مسرور کند، ما اهل بیت(ع) را مسرور کرده و کسی که ما اهل بیت را مسرور کند، خدا را شاد کرده است».

وی بیان کرد: خداوند در سوره یاسین یکی از نعمت‌های بهشتی را شادی و نشاط بیان می‌کند و می‌فرماید: «در بهشت مومنان در حالی که با هم بگو بخند دارند از نعمت هایی الهی استفاده می کنند».

سخنران ویژه برنامه خواهران در حرم رضوی توکل به خدا را زیربنای زندگی شاد دانست و افزود: انسانی که به خدا توکل می‌کند، با قدرت تمام در مقابل مشکلات می‌ایستد و هرگز احساس شکست و نگرانی نمی‌کند و مسیرهای طولانی و سخت را به آسانی طی می‌کند.

.......................
پایان پیام/ ۳۱۳

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین