کد خبر: 164581696
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » ابتکار: 52 کرسی مدیریت و تصمیم سازی کشور به زنان سپرده شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: 52 کرسی مدیریتی و تصمیم سازی در نقاط مختلف کشور در سال جاری با همراهی و حمایت دولت تدبیر و امید به زنان سپرده شده است.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از ایرنا، معصومه ابتکار روز شنبه در حاشیه سفر به استان مرکزی افزود: 6 نفر از این زنان درسطح مدیریت کلان و در کرسی های مرتبط با وزارتخانه ها منصوب شده و 46 نفر نیز بر مسند مدیرکلی دستگاه های مختلف اجرایی نشسته اند.

وی ادامه داد: شایسته سالاری در انتصاب مدیران از برنامه های مهم دولت دوازدهم است و در این راستا تحقق واگذاری پست های مدیریتی به 30 درصد از بانوان توانمند با جدیت دنبال می شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار کرد: بهره مندی از توان فکری و اجرایی زنان متخصص و کارآمد در بدنه دولت و پست های مدیریتی راهبردی است که حساسیت ویژه ای در تحقق آن وجود دارد و در این راستا از مشارکت نهادهای تاثیرگذار از قبیل دانشگاه ها نیز استفاده می شود.

وی اضافه کرد: بهبود و تقویت جایگاه زنان در جامعه و خانواده از آرمان های انقلاب اسلامی است که در برنامه ششم توسعه نیز بر آن تاکید ویژه شده است و دولت با راهبردهای عملی موضوع توانمند سازی فکری و مهارتی زنان و حمایت های اصولی از این بخش را در دستور کار دارد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت بر نقش کلیدی و پایه زنان در تربیت نسل آینده، راهبری مناسبات خانواده، کنترل آسیب های اجتماعی به خوبی واقف است علاوه بر فضاسازی و حمایت های لازم در آمادگی بیشتر این قشر برای نقش آفرینی فردی و اجتماعی در جامعه، می کوشد زنجیره پیوست های اجتماعی و ارتباط با گسترش هدفمند آموزش ها و همکاری های زنان در پیشبرد امورشان را تقویت کند و آگاهی و توان فکری این قشر از جامعه را بیش از پیش افزایش دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:لایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت در دولت تدوین شده و تلاش جدی معاونت زنان نهاد ریاست جمهوری برای تامین امنیت این قشر از جامعه در برابر خشونت همچنان ادامه دارد و در آینده ای نزدیک نتایج این مهم برای آحاد جامعه مشهود خواهد بود.

بازدید از پارک بانوان، شرکت در آیین بهره برداری از خانه جوان، بازدید از مرکز خوداشتغالی بانوان، نشست با احزاب و تشکل های سیاسی، بازدید از اورژانس اجتماعی بهزیستی، و شرکت در شورای ادارای استان مرکزی از مهمترین برنامه های سفر یک روزه معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به اراک است.

ابتکار در بدو ورود به اراک مورد استقبال رسمی جمعی از مقامات اجرایی و فعالان زن استان مرکزی قرار گرفت.

49 درصد از جمعیت یک میلیون و 414 هزار نفری استان مرکزی را زنان تشکیل می دهند. سه هزار و 929 بانوی شاغل در دستگاه ها و نهادهای مختلف استان مرکزی وجود دارد.

انتهای پیام/ 930610ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین