کد خبر: 164581705
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » اعتراض به ارائه آمار غلط از میزان زنان مطلقه زیر 15 سال در نشست زنان موفق در جلسه شورای فرهنگی اجتماعی زنان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
هشتصد و پانزدهمین جلسه شورای زنان با حضور اعضاء و ریاست زهرا آیت‌اللهی برگزار شد.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از روابط عمومی شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان و خانواده، در ابتدای این جلسه بیانات مقام معظم رهبری که در روز 17/12/96 به مناسبت روز زن ایراد کردند، مطرح و ارائه شد. سپس چند تن از اعضای شورا در حاشیه اخبار به برنامه روز زن و گرامیداشت ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها که شهرداری تهران برای زنان شاغل در برج میلاد برگزار کرده بود اعتراض کرده و این برنامه را مخالف شئونات دینی اعلام کردند و خواستار پیگیری این موضوع از طریق شورای فرهنگی- اجتماعی زنان و خانواده شدند.

همچنین نسبت به آمار ارائه شده توسط نماینده شورای شهر تهران در دومین نشست زنان موفق، مبنی بر 15 هزار نفر زنان مطلقه و بیوه زیر 15 سال در کشور اعتراض شد. زیرا که طبق آمار ارائه شده مرکز آمار ایران، در سال 95 تعداد زنان بیوه و مطلقه زیر 15 سال فقط 824 نفر بوده و بر این نکته تأکید شد که ارائه آمار باید بر اساس منابع معتبر باشد و ذکر آمارهای بدون مأخذ تبعات بدی را در برنامه‌ریزی‌های کشور به وجود خواهد آورد.

همچنین اعضا نظرات و پیشنهاداتی را در رابطه با مسائل مربوط به حجاب در سطح جامعه مطرح کردند. حضور نمایندگان کشور در «کمیسیون مقام زن» که در پایان اسفندماه برگزار می‌گردد، نیز یکی دیگر از موضوعات مطروحه در این جلسه بود.

آیت‌اللهی نیز گزارشی از برگزاری جلسه ستاد زن و خانواده که در هفته گذشته با حضور رئیس محترم جمهوری اسلامی برگزار شده بود ارائه کرد.

در پایان بررسی مجدد «سیاست‌های تربیت و آموزش جنسی» که از جلسه گذشته در دستور کار شورا قرار داشت ادامه یافت.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین