کد خبر: 164581711
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » کاهش 20 درصدی طلاق با سامانه ثبت طلاق در اصفهان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: با آغاز به کار سامانه ثبت طلاق در شهر اصفهان، ۲۰ درصد طلاق‌ها به انصراف و صلح با یکدیگر منجر می‌شود.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از تسنیم، مجتبی ناجی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت طلاق در شهر اصفهان اظهار داشت: در راستای ارائه مداخله بهتر در زمینه پیشگیری از طلاق، سامانه ثبت الکترونیکی طلاق در شهرستان اصفهان راه‌اندازی شد.

وی افزود: فرایند این کار به این صورت است که متقاضیان درخواست طلاق در مرحله اول بدون نیاز به مراجعه دادگاه، از طریق ثبت‌نام الکترونیکی در سایت zaman.behzisti.net  یا حضوری به مرکز مداخله درمان بهزیستی مراجعه می‌کنند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه ابتدا با زوجین مصاحبه اولیه صورت می‌گیرد، گفت: بعد از مصاحبه و بر اساس غربالگری‌ها و ارزیابی انجام شده، افراد به مراکز مشاوره و کلینیک‌ها معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان طلاق بعد از گذراندن چندین جلسه مشاوره، در صورتی‌که احتمال عدم سازش و مصالحه تشخیص داده شود، به دفاتر قضایی ارجاع داه می‌شوند.

ناجی ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که حدود 20 درصد متقاضیات طلاق در همین مرحله مشاوره و خدمات مددکاری به سازش منجر شود، چه بسا این درخواست‌ها به علت انگیزه‌های فردی یا شتاب‌زدگی در گرفتن تصمیم انجام شده باشد که با شرکت در چند جلسه مشاوره، به صلح بینجامد.

وی با بیان اینکه درخواست طلاق علل مختلفی دارد، تصریح کرد: در فرمی که زوجین پر می‌کنند، مجموعه دلایل طلاق، لیست شده و افراد آن موارد را تیک می‌زنند.

وی گفت: بر اساس آماری که بدست آمده نداشتن مهارت‌های ارتباطی به ویژه مهارت عاطفی با همسر، پرخاشگری کلامی و اهانت و اعتیاد مهمترین دلایل طلاق است.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین