کد خبر: 164581712
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » کارگاه های آموزشی در بخش سکونت گاه های غیررسمی ایجاد شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
مسئول آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای بوشهر گفت: ۸ کارگاه آموزشی در بخش سکونت‌گاههای غیر رسمی وجود دارد که با ارایه آموزش‌های مهارتی برای ارتقاء اقتصاد و معیشت ساکنان منطقه گام بر می‌دارند.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از تسنیم، فرج اله شولی صبح امروز در بررسی روند اجرای طرح مهارت‌آموزی در مناطق حاشیه نشین با بیان این اینکه آموزش‌های مهارتی  درسکونت‌گاه‌های غیر رسمی در 15 حرفه مهارتی اجرایی شده است،اظهار داشت: رشته‌های ارائه شده با توجه به نیاز سنجی های انجام شده و ظرفیتهای موجود در این مناطق انتخاب شده و شامل تعمیر موتور سیکلت درجه 2 ، تعمیر کار لباس،سرویس و نگهداری خودرو،سازنده زیور آلات سنتی،سازنده گل های رویایی و کریستالی، دوخت کیف چرمی با دست و دیگر رشته‌ها است.

وی با بیان اینکه حاشیه نشینی یکی از چالش‌های اصلی در مسیر رشد و توسعه پایدار است  گفت: بدلایلی چون تداوم رشد جمعیت شهری ،تداوم رشد سکونت‌گاههای غیر رسمی و مهاجرت  ساکنان آنان عموما در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار داردند و عمده  این افراد زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست و بدون درآمد کافی هستند.

شولی با اشاره به اینکه  آموزش‌های مهارتی  نقش موثری در اشتغال این افراد  ایفا می‌کند بیان کرد: هم اکنون 8 کارگاه آموزشی در بخش سکونت‌گاههای غیر رسمی وجود دارد که با ارایه آموزش‌های مهارتی برای ارتقاء اقتصاد و معیشت ساکنان منطقه گام بر می‌دارند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای پیشرفت اقتصادی خودباوری و استفاده بهینه از ظرفیت‌های بومی منطقه است و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در راستای ایجاد عدالت آموزشی و توسعه متوازن در شهرستان‌های استان آموزش‌های مهارتی را به سکونتگاه‌های غیررسمی برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های این مناطق گسترش داده است.

مسئول آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای بوشهر با اشاره به نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اشتغال‌زایی جوانان فاقد مهارت، عنوان کرد: همفکری، تعامل و همکاری دستگاه‌های متولی، توانمندسازی اقشار جامعه به‌ویژه قشر محروم در اشتغال‌زایی به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه تنها راه حل معضلات حاشیه‌نشینی و بیکاری است.

شولی با بیان اینکه 450 نفر آموزش‌های مهارتی را سکونت‌گاه های غیر رسمی استان بوشهر فرا گرفتند تصریح کرد: امسال 55 هزار و 900 نفر ساعت آموزش در 26 دوره آموزشی در دو شهرستان استان در سکونتگاههای غیر رسمی ارایه شده است.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین