کد خبر: 164598637
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » فعالیت 500 حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان این‌که خواهران نقش مهمی در ساخت تمدنی یک جامعه دارند، اظهار کرد: ۵۰۰ حوزه علمیه خواهران در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت پور در جمع مسئولان و طلبه‌های حوزه‌ علمیه خواهران استان، اظهار کرد: اقدامات مدیر حوزه علمیه خواهران استان قابل‌تقدیر بوده و فعالیت‌های انجام شده در راستای توسعه زیرساخت‌های حوزه‌های خواهران بسیار ارزشمند است.

وی افزود: در آخرین آیاتی که در سوره مبارکه «توبه» بر پیامبر نازل شد، خداوند متعال فرمودند که گروهی از شما باید به فهم عمیق دین برسید و نقش تبلیغ داشته باشند.

بهجت پور با اشاره به این‌که انذار به معنای هشدار برای حرکت است، تصریح کرد: بزرگ‌ترین کاری که بر دوش طلبه‌هاست این بوده که جان مردم از منظر سعادت و هدایت به دست آن‌هاست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور خاطرنشان کرد: انسان به‌طور طبیعی اگر تحت تربیت قرار نگیرد رو به زیان بوده و این در حالی است که کار طلبه‌ها با هیچ کاری قابل مقایسه نیست زیرا کار آنان امر سعادت یا شقاوت را رقم می‌زند و اگر در این کار کوتاهی کنیم مواخذه ما سخت خواهد بود.

وی با بیان این‌که اگر به دست طلبه‌ای یک نفر را هدایت شود ارزش این کار از تمام موجودات بیشتر است، تصریح کرد: طلبه‌ها هیئت امنای دین هستند.

بهجت پور به فعالیت ۵۰۰ حوزه علمیه بانوان در سراسر کشور اشاره و تصریح کرد: خواهران، نقش مهمی در ساخت تمدنی یک جامعه دارند، بدین معنا که اگر زنان مسیر را درست تشخیص دهند فرزندان یک بوم‌زیست، فرزندانی شجاع و رشید برای توسعه‌ و پیشرفت جامعه خواهند بود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور یکی از شاخصه‌های رشد جامعه را توجه و شناخت و رشد زنان دانست و افزود: رشد معنوی مردان یک جامعه را در دامن مادران بیابید این در حالی است که حوزه‌های علمیه برای پیشرفت همه‌جانبه زنان فکر کرده و امروز می‌بینیم در دانشگاه‌ها بخش اعظم دانشجویان، خواهران هستند.

وی با بیان این‌که ۲۲ سال است که حوزه علمیه خواهران با هویت جمعی شکل گرفته، خاطرنشان کرد: اما حوزه‌های علمیه برادران قدمت هزارساله دارد.

بهجت پور به نقش بانوان در رشد معنویت جامعه اشاره و با بیان این‌که حوزه‌های علمیه خواهران، حوزه‌هایی برای بسیج نمایندگان دین به اقصی نقاط کشور هستند، خاطرنشان کرد: دین و اسلام یک ظرفیت پُرانرژی برای تحول است، قدرت قرآن و سنت در این  بوده که می‌توانند افراد را در هر سنی هدایت کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه قدرت دین در این است که می‌تواند افرادی با پنجاه سال انحراف به راه مستقیم برگرداند، ادامه داد: همت‌های انبیاء در اصلاح اوضاع بر اساس اندیشه‌های دینی قدرت بسیار بالایی بوده و این در حالی است که طلبه‌های حوزه علمیه خواهران مرجع پاسخگویی به تمام نیازهای بانوان در حوزه دین هستند.

وی افزود: بزرگ‌ترین هنر در حوزه‌های علمیه خواهران این است که طلبه‌های حوزه علمیه خواهران بتوانند همسر، مادر، فرزند و مبلغ خوبی باشند.

بهجت پور گفت: ظرفیت بزرگ خواهران طلبه این باشد که نشان بدهند زن مسلمان می‌تواند تمام نقش‌های فاخر زن به‌عنوان نیمه زندگی را انجام دهد و در عین حال فقیه و محقق باشد.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین