کد خبر: 164598638
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » رئیس فدراسیون بوکس: زنان نباید زیرزمینی تمرین کنند/ تعدیل نیرو خواهیم داشت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
رئیس فدراسیون بوکس گفت: ساخت خانه بوکس در مجموعه ورزشی آزادی از ابتدای سال جدید آغاز می‌شود.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از ایسنا، در نخستین نشست مطبوعاتی حسین ثوری پس از انتخاب شدنش به عنوان رئیس فدراسیون بوکس، در مورد بودجه ۱۳ میلیاردی برای ساخت خانه بوکس صحبت شد که ثوری در این مورد گفت: تفاهمات ابتدایی برای دریافت این مبلغ صورت گرفته است و از سال جدید استارت ساخت خانه بوکس در مجموعه ورزشی آزادی زده می‌شود.

ثوری در ادامه با اشاره به اینکه قصد داریم سیستم اداری فدراسیون بوکس را به نحو شایسته‌تری درآوریم، گفت: اهدافی چون بهتر شدن ارتباط فدراسیون بوکس با اصحاب رسانه را دنبال می‌کنیم. قصد داریم کانال‌های ارتباطی خود را برای ترویج یافتن بوکس قوی‌تر کنیم تا شایستگی‌ها و توانمندی‌های این رشته در کشور نشان داده شود. کار گروهی و جمعی همیشه باعث پیشرفت است و امیدوارم با تلاش فدراسیون بوکس و کمک تمامی اصحاب رسانه شاهد انجام یک کار گروهی در راستای پیشرفت و رسیدن رشته مظلوم بوکس به حق خود در ورزش کشور باشیم.

رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر برنامه‌های فدراسیون برای پشتوانه‌سازی بوکس در سال‌های آینده پاسخ داد: اعتقاد اصلی من توجه به رده‌های پایه است چرا که اگر این رده‌ها پیشرفت کنند، بدون شک بوکس بزرگسالان نیز پییشرفت خواهد کرد. از سال‌های گذشته تاکنون این مساله در فدراسیون بوکس تاحدودی رعایت شد اما به نحوی نبود که بوکس به شرایط ایده‌آل برسد و حالا خلاء بزرگی بین تیم ملی بزرگسالان تا رده‌های پایه وجود دارد به گونه‌ای که اگر یک ورزشکار کنار برود، جایگزینی برای او وجود ندارد.

او همچنین در پاسخ به این سوال که اصلی‌ترین و ریشه‌ای‌ترین مشکل فدراسیون بوکس در سال‌های اخیر چه بوده است، توضیح داد: افرادی که در یک مجموعه کار می‌کنند پشتوانه‌های همان مجموعه هستند و می‌توانند این مجموعه را به شرایط ایده‌آل برسانند یا باعث نزول و پسرفت آن شوند. قطعا اگر تلاش ما بیشتر شود، شاهد پیشرفت خواهیم بود چیزی که در سال‌های گذشته فدراسیون بوکس از آن بی‌بهره بوده است. از نظر شخصی هم فکر می‌کنم دلیل ضعف بسیار زیاد بوکس ایران ناآشنایی مردم و بد جا افتادن این رشته لطیف به عنوان یک ورزش خشن در جامعه است. فدراسیون بوکس تمام تلاش خود را انجام  می‌دهد تا بتواند چهره واقعی بوکس را به جامعه ورزش و مردم نشان دهد. از نظر من بوکس می‌تواند حتی بسیاری از ناهنجاری‌های موجود در بین جوانان پرانرژی را که منجر به بعضا خشونت‌هایی در ملاء عام می‌شود را تخلیه کند. به همین دلیل باید همه اصحاب رسانه در شناخته شدن درست بوکس کمک بسزایی به فدراسیون بوکس کنند.

رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا ایران می‌تواند در سال‌های آینده میزبان برخی رویدادهای بین‌المللی و معتبر باشد، توضیح داد: در سفری که به دوبی داشتم نشست بسیار صمیمانه و خصوصی را با سران آیبا داشتم و قرار شد در این مورد تصمیمات جدی‌تری را لحاظ کنیم. قصد داریم رییس فدراسیون آسیا و نایب رییس آیبا را به ایران دعوت کنیم تا در مورد گرفتن میزبانی‌ها جلساتی بیشتری برگزار کرده و به این مهم دست پیدا کنیم چرا که میزبانی از تورنمنت‌ها و میادین بین‌المللی می‌تواند برای بوکس ایران مفید باشد.

حسین ثوری در ادامه این گفت‌وگو در مورد راه حل‌های خود برای برطرف کردن مشکلات مالی فدراسیون بوکس خاطرنشان کرد: می‌خواهم اینجا مساله‌ای را بیان کنم که یک واقعیت است. یکی از این راهکارها برای برطرف کردن مشکل مالی، تعدیل نیروهای اضافه در فدراسیون بوکس است. اگر واقع‌بین باشیم در حال حاضر 50 میلیون تومان از بودجه ماهانه فدراسیون به نفراتی داده می‌شود که نقش مهمی در فدراسیون ندارند به همین دلیل باید از استفاده غیر ضروری افراد در فدراسیون بوکس جلوگیری کنیم. راه حل دیگر نشست‌هایی است که با برخی شرکت‌های خودروسازی انجام داده‌ایم و اگر اصحاب رسانه کمک کنند می‌توان شاهد تسهیل بخشیدن روند جذب اسپانسر به رشته بوکس باشیم.

او در مورد انتخاب نایب رییس نیز توضیح داد: در حال حاضر دو نفر از کاندیداهای اصلی برای در اختیار گرفتن این سمت هستند و ما در حال بررسی این مساله هستیم. البته شاید هیچ کدام از این دو نفر هم انتخاب نشوند و یک بانو سمت نایب رییسی فدراسیون را بر عهده بگیرد چرا که بانوان هم در رشته بوکس سهیم هستند.

ثوری درباره راه‌اندازی بوکس بانوان نیز توضیح داد: همان طور که در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بوکس توضیح دادم این مساله از اهداف مهم است چرا که بوکس ایران پتانسیل‌های زیادی هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان دارد. در حال حاضر بسیاری از بانوان ما به صورت پنهانی به تمرین ورزش بوکس می‌پردازند.

او در پاسخ به این سوال که چه راهکارهایی برای راه‌اندازی بوکس بانوان دارد خاطرنشان کرد: اینکه راه‌اندازی بوکس بانوان با یکسری مقاومت‌هایی روبه‌رو شود را می‌دانم ولی اگر راهکارهای مناسبی را اتخاذ کنیم، قطعا به این مهم دست پیدا می‌کنیم. بانوانی که الان به صورت زیرزمینی و پنهانی تمرین می‌کنند ممکن است به دلیل نبود قوانین و نظارت درست از سوی فدراسیون بوکس دچار مشکلاتی شوند که اگر آن‌ها را مطرح کنیم، بدون شک در راه‌اندازی این بخش کمک‌کننده است. چه بهتر است این پتانسیل‌ها در مسیر درست استفاده شود تا اینکه به صورت پنهانی به هدر برود.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر احتمال حضور افشین داوری در هیات رییسه فدراسیون بوکس پاسخ داد: مذاکراتی با او انجام شده است و احتمال حضور او در هیات رییسه فدراسیون وجود دارد اما فعلا تصمیم قطعی در این مورد نگرفته‌ایم.

او در پایان خاطرنشان کرد: مشکلی که الان بوکس ایران دارد وجود خلاء در بین تیم‌های ملی است. یکی از برنامه‌های راهبردی و کاربردی فدراسیون بوکس تقسیم استان‌های کشور به 6 منطقه است. قصد داریم با این روش یک لیگ نامحسوسی را برگزار کنیم تا با معرفی نفرات برتر و استفاده از استعدادهای ناب بوکس ایران را به رشد و تعالی برسانیم.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین