کد خبر: 164978041
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » مهم ترین وظایف خانواده ها در مواجهه با پدیده چهارشنبه آخر سال
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
یک کارشناس آسیب‌های اجتماعی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: خانواده‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و آمران قانون در این راستا وظایف مهمی را برعهده‌دارند؛ راهبرد درست می‌تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شود.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از تسنیم، ابراهیم نیک آیین با بیان اینکه برنامه‌های چهارشنبه‌ آخر سال،‌ دارای ابعاد مختلفی است، گفت: از دیدگاه نخست این که یک آیین کهن محسوب می‌شود و توجه لازم به این مراسم‌ می‌تواند باعث افزایش سرمایه اجتماعی، توسعه شادی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، گسترش همدلی و مثبت‌اندیشی شود.

وی با اشاره به حوادث مرگ‌بار و خسارت‌آفرین در چهارشنبه‌ آخر سال، سال‌های اخیر گفت : خانواده‌ها باید با برنامه‌ریزی‌های صحیح هیجان‌های درونی فرزندان خود را کنترل کنند.همچنان که می‌توان سازوکار برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال  و ایجاد ناهنجاری‌ها را تغییر داد و در این راستا همه مردم و سازمان‌های مردم نهاد باید فعالیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه همه ساله تعدادی از جوانان در ایام چهارشنبه سوری به دلیل بروز هیجانات نامناسب و عدم توجه به ایمنی دچار آسیب می‌شوند، گفت: جامعه جوان ما نیاز به بروز هیجانات مناسب دارد و اگر این مهم صورت نگیرد تبدیل به یک اسیب اجتماعی خواهد شد و رفتارهای غبر کنترل شده‌ای بروز می‌یابد بنابراین باید همه خانواده‌ها و آسیب‌شناسان اجتماعی چاره لازم برای تدوین چارچوب مناسب را بیندیشند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید در برنامه‌های چهارشنبه آخر سال به قانون توجه داشته باشند و آمران قانون نیز با جوانان و مردم همراهی لازم را انجام دهند، گفت: در این میان نباید اجازه موج‌سواری عده معدودی افراد که در پی رفتارهای غیر قابل کنترل اجتماعی هستند، داده شود و مردم نیز در این راستا وظیفه‌ مهمی بر دوش دارند.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین