کد خبر: 165170870
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » ساماندهی دست فروشان مترو/ جمع آوری 10 میلیارد از جشن نیکوکاری
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: می‌خواهیم در ایستگاه‌های مترو ساماندهای صندوق‌های صدقات و دست‌فروشان را داشته باشیم وعلاوه بر راه‌اندازی بازارچه‌های فصلی کارت متروی رایگان هم به برخی مددجویان امداد می‌دهیم.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از فارس، محسن ولیئی در مراسم امضای اولین تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و شرکت بهره‌برداری مترو گفت: رسیدگی به فقرا،‌زنان سرپرست خانوار،‌سالمندان، خانواده‌های زندانیان و حدود 400 هزار نفر از افرادی که به دلیل فوت سرپرست خانوار تحت پوشش امداد قرار گرفت‌اند از وظایف ما است.

وی ادامه داد: در 10 ماهه گذشته 113 میلیارد تومان مستمری به مددجویان این نهاد پرداخت شده که در عین حال بسته‌های کمک معیشتی، درمان و بسته های فرهنگی نیز اعطا شده است.

وی با اشاره به ارائه بسته ازدواج و تامین جهیزیه نوعروسان، گفت: در بسته اشتغال 50 میلیون تومان وام کارآفرینی و تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف 175 میلیون تومان ایجاد کرده‌ایم و امسال تلاش شده تسهیلات اشتغال و کارآفرینی به طور کلی تا 187 میلیون تومان فراهم شود.

ولیئی با اشاره به جشن خودکفایی 1154 نفر از مددجویان امداد تهران، گفت: معافیت از خدمت سربازی و تامین وسیله مورد نیاز مددجویان از دیگر بسته‌های خدمتی ارائه شده است و همه کمک‌ها به لحاظ اعتمادی است که مردم به امداد دارند.

مدیرکل کمیته  امداد استان تهران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان امداد و مترو گفت: براساس این تفاهم‌نامه می‌خوایم از فضای تبلیغاتی، مانیتورها در مترو استفاده کنیم و در ایستگاه‌‌ها حضور موثرتری حتی در مناسبت‌های مختلف مانند جشن نیکوکاری و عاطفه‌ها داشته باشیم.

وی از برنامه‌هایی برای ساماندهی دست فروشان خبر داد و گفت: ساماندهی دست فروشان برعهده شهرداری است و در حال مذاکره هستیم تا این افراد در سطح شهر و مترو ساماندهی شوند و مکان ثابتی را تحت عنوان بازارچه فصلی داشته باشند.

ولیئلی گفت: برای نیازمندان به تعداد محدود هم ی‌توانیم تسهیلاتی مانند خرید کارت مترو داشته باشیم تا به صورت رایگان بتوانند از حمل و نقل عمومی استفاه کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 200 دستگاه صندوق صدقه الکترونیکی در ایستگاه‌های مترو نصب شده و سیاست ما این است که در آینده این صندوق‌ها را از معابر جمع‌آوری کنیم.

مدیرکل کمیته  امداد استان تهران گفت: ایجاد وب کیوسک با کمک بانک شهر راه‌اندزای تلفن‌بانک، صدقه تلفنی، سامانه بانک سامان و درگاه‌های اینترنتی از دیگر روش‌های جذب مشارکت خیرین است.

وی ادامه داد: بر پایه نمایشگاه عرضه محصولات خانگی در برخی ایستگاه‌ها چنانچه مجوز لازم صادر شود به مدت محدود می‌توانیم ایجاد کنیم.

ولیئی در رابطه با جشن نیکوکاری نیز گفت: درصدد هستیم سیستم LBS راه‌اندازی کنیم تا در ورودی ایستگا‌ه‌های مترو پیام‌های مناسبتی به مردم داده شود. البته این روش که می‌خواهیم در فرودگا‌ه و راه‌آهن هم در سال آینده ا یجاد کنیم.

مدیرکل کمیته  امداد استان تهران گفت: در حال حاضر در هر ایستگاه مترو مجموعه‌ای از صندوق‌های خیریه‌های نیکوکاری وجود دارد که می‌خواهیم این صندوق‌ها ساماندهی شوند و ایستگاه‌ها متقارن گردند. شاید در حد صندوق صدقات امداد و یکی تا دو صندوق دیگر محدود شود.

وی افزود: آخرین رقم جمع‌آوری کمک‌های مردمی از جشن نیکوکاری امسال نقدی و غیرنقدی 10 میلیارد تومان بوده است البته این رقم نهایی نیست و احتمال افزایش 20 درصدی آن وجود دارد.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین