کد خبر: 165170874
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » مهر خانه » در خانه `فرش` نشویید
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از مهر خانه:
یک فیزیوتراپیست از همه زنان خانه‌دار خواست تا حد امکان جهت پیشگیری از آسیب کمر و گردن از شستن فرش در منزل اجتناب کرده و این کار را به قالیشویی ها بسپارند.

به گزار
ش مهرخانه، به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی عزیزیان شستن فرش‌ در منزل را بسیار آسیب‌رسان برای کمر و تاندون‌های شانه دانست و اظهار کرد: فرش، بعد از خیس شدن وزنش حداقل سه تا چهار برابر شده و جابجایی اندک آن نیز مشکل و آسیب رسان است.

وی افزود: برای شستن فرش توصیه می‌کنیم در وهله اول در صورت امکان فرش را به قالیشویی تحویل دهند که این امر علاوه بر پیشگیری از آسیب کمر و گردن در هزینه های مصرف آب نیز صرفه جویی می‌کند.

وی تصریح کرد: چنانچه برخی افراد اصرار بر شستن فرش در منزل دارند، باید این کار را در جایی انجام دهند که بعد از اتمام کار نیاز چندانی به جابجایی نباشد و فرش در همان مکان خشک شود.

عزیزیان در خصوص شستن فرش در حالت خمیده هشدار داد و افزود: افراد باید در هنگام شستن فرش حتما نشسته این کار را انجام دهند و خم نشوند، زیرا کار در حالت خمیده فشار بسیاری به مهره های کمر و ستون فقرات وارد کرده و در طولانی مدت موجب آسیب کمر می‌شود.

این فیزیوتراپ افزود: همچنین برای آب‌کشی فرش بهتر است به جای کاسه یا لوازم دیگر که کار در حالت خمیده را می‌طلبد، از پارو استفاده شود، زیرا کار در حالت خمیده کم خونی موضعی ایجاد کرده و آسیب رسان است.

عزیزیان در خصوص شستن فرش در بازه زمانی محدود هم هشدار داد وافزود: افراد بهتر است فرش را بصورت گروهی در طول روز در بازه‌های زمانی مختلف بشویند و از شستن فرش در بازه زمانی محدود خودداری کنند.

انتهای پیام/ 930610


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین