کد خبر: 165174454
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » شهادت ۸ تن از مدافعان نبل و الزهراء در تجاوز هوایی جنگنده - بمب افکن های ارتش ترکیه + عکس
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

شماری از مدافعان دو شهرک شیعه نشین نبل و الزهراء در ریف شمالی حلب شماری از مدافعان این دو شهرک شهید و زخمی شدند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در تجاوز هوایی جنگنده - بمب افکن‌های ارتش ترکیه به منطقه شیعه نشین نبل و الزهراء به شهادت رسیدند.

در این حمله هشت تن از مدافعان نبل و الزهراء به نامهای علی عدنان حلاق، حسین بدر شحادة، حسن احمد حمدوش، علی حسن شمس الدین، علی طاهر بصطیقة، محمد علی شحادة، یوسف علی حداد و حسن مراد شهید شدند.

ساکنان شهرک‌های نبل و الزهراء در شمال حلب سوریه در بیانیه‌ای تجاوز هوایی ارتش ترکیه به این دو شهرک که موجب شهادت شماری از شهروندان سوری شد را محکوم کردند.

رسانه‌های سوریه امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که اهالی دو شهرک شیعه نشین نبل و الزهراء در شمال حلب در سوریه در بیانیه ای تجاوز هوایی ارتش ترکیه را که سبب شهادت و یا زخمی شدن عده ای از اهالی این دو شهرک شد را محکوم کردند. 

شهرک نبل و الزهراء در ریف شمالی حلب ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ توسط نیروهای ارتش سوریه و با همکاری جبهه مقاومت اسلامی، پس از چهار سال از محاصره تروریست‌ها خارج شد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه از ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ (۳۰ دی) در منطقه عفرین واقع در شمال غرب سوریه آغاز شد که به گفته رسانه های ترکیه، بیش از ۶ هزار نیروی نظامی این کشور در آن مشارکت دارند.

دولت آنکارا می گوید که هدفش از این عملیات، نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و داعش در عفرین است.

............
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین