کد خبر: 165785906
تاریخ انتشار: شنبه 26 اسفند 1396
خانه » سایت های خبری » تراز » اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

تراز: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: همانطور که جنگ برای همه تکلیف بود، باید برای راهیان نور هم همان احساس تکلیف باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از تراز:

به گزارش تراز ،حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش ره آورد سرزمین نور که در جمع فرماندهان، خانواده شهدا و زائران راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، گفت: اهمیت راهیان نور کمتر از دفاع مقدس نیست و ما مکلفیم فرهنگ ایثار وشهادت را حمایت کنیم و آن را ترویج دهیم.

وی افزود: راهیان نور برکات فردی و اجتماعی زیادی داشته است که یکی از آن ها، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا و فضیلت آن کمتر از شهادت نیست، اضافه کرد: اگر راه و یاد شهیدان زنده نگه داشته نشود، دستاوردهای شهدا هدر می رود، لازمه ماندگاری دستاوردهای ایثارگران، شهدا، آزادگان و رزمندگان این است که فرهنگ شهادت زنده و همواره الهام بخش باشد، چرا که شهدا مظهر حقیقی اقتدار ملی ما هستند.

وی تصریح کرد: شهدا تضمین کننده آبرو و عزت ما هستند و در بستر راهیان نور است که می توانیم یاد و خاطره کسانی که عزت، استقلال و آبروی ما را حفظ کردند، زنده نگه داریم.

محمدحسنی گفت: شهیدان ما از جنس شهیدان کربلا هستند، همانگونه که مکلفیم هر سال یاد شهدای کربلا را زنده نگه داریم، مکلف هستیم روز به روز، سال به سال و نسل به نسل فرهنگ دفاع مقدس را گسترش دهیم تا انقلاب پویاتر مسیرش را ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه اگر شهدای کربلا نبودند، خبری از اسلام نبود و آثاری از اسلام نمی ماند افزود: اگر شهیدان جنگ تحمیلی که از سرور و سالار شهیدان الهام گرفته بودند، وجود نداشتند، از ایران خبری نمی ماند، ما ایران اسلامی، عزت، استقلال، شرف ملی و بزرگی خود در جهان را مدیون شهدا هستیم و لازم است جوان های عزیز ما با این فرهنگ آشنا شوند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، بستر سازی برای بیان مفاهیم دفاع مقدس را از دیگر برکات راهیان نور دانست و بیان کرد: در برابر نسل پرسشگر جوان ما و درباره چرایی جنگ که آن را ندیده اند، باید پاسخگو باشیم که در این خصوص ضروری است جنگ برای آنان تفسیر شود تا بدانند چرا جنگ به ما تحمیل شد و چگونه ما در عین غربت، قدرتمندانه توانستیم از دین وناموس خود دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند: بدون تبیین و تبلیغ رسا و جذاب، قطعا هیچ فکری و هیچ اندیشه ای توفیق رواج پیدا نخواهد کرد، شهدا عملا کار بزرگی انجام دادند و این کار بزرگ را باید تبیین کرد گفت: راهیان نور این برکت را دارد که ابعاد مختلف دفاع مقدس تببین شود، چرا که بعضی ها در پی تحریف تاریخ افتخار آمیز دفاع مقدس هستند و ما همانگونه که مکلفیم فرهنگ عاشورا به دست فراموشی سپرده نشود، وظیفه داریم نگذاریم موضوع دفاع مقدس نیز فراموش شود وکسی هم جرات نکند این ارزشهای آسمانی آفریده شده را تحریف کند.

محمدحسنی خاطر نشان کرد: راهیان نور این بستر را در اختیار نخبگان جامعه قرار داده است تا فرهنگ دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کرده و در مقابل توطئه شومی که به دنبال فراموش کردن دفاع مقدس است جلوگیری کنند.
نماینده ولی فقیه در ارتش در پایان، آشنا سازی نسل جوان با زوایای پنهان و آشکار دفاع مقدس را از برکات دیگر راهیان نور دانست و تصریح کرد: ملتی که نتواند نسل جدید خود را با افتخارات نسل گذشته پیوند دهد، گذشته خود را از دست خواهد داد و باید منتظر مرگ سیاسی و اجتماعی ذلت بار باشد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین