کد خبر: 165880969
تاریخ انتشار: یکشنبه 27 اسفند 1396
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » فرهنگ و هنر باید هماهنگ با اسلام و انقلاب باشد/ لزوم توجه جدی مسئولین به اقشار کم درآمد و حل مشکلات آنان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله العظمی نوری همدانی» در دیدار عده‌ای از فعالان فرهنگی در مشهد مقدس گفتند: توقع این بود مسئولان از شعار و جلسه خارج می‌شدند و انقلابی و جهادی به دنبال تحقق شعار سال می‌بودند که اگر واقعاً جدی حرکت می‌شد بسیاری از مشکلات اقتصادی گریبان جامعه ما را نمی‌گرفت، امروز معیشت مردم انسان را شرمنده می‌کند ما نامه‌های فراوانی داریم از اقشار مختلف اعم از فرهنگیان، کارگران و کشاورزان گله‌مند هستند بنده از مسئولان می‌خواهم به فکر اقشار کم‌درآمد باشند این مردم به گردن ما حق‌دارند این مردم مستضعف خون دادن، شهید دادن انقلاب کردن اگر به این‌ها توجه نشود و این‌ها ناراضی باشند ظلم است. خدمت به مردم را عبادت بدانید. امام سجاد(ع) فرمود اشرف و اعظم عبادت خدمت به مردم است. از اختلاف طبقاتی جلوگیری شود خوی اشرافی گری را دور کنیم برویم با مردم چهره به چهره حرف بزنیم خودمان را به‌عنوان مسئولان اجرایی در معرض مردم قرار دهیم، بنده همیشه به همه دولت‌ها عرض کردم و به این دولت هم گفتم ما کاری جز خدمت به مردم و رضایت آنان نداریم و بجای تخریب همدیگر با وحدت و پیروی از رهبری به مردم خدمت کنیم. البته معتقد هستم عده‌ای از مسئولان تلاش می‌کنند و قصد خدمت هم دارند.

معظم له در ادامه اظهار داشتند: وضعیت فرهنگی کشور باید بهتر از این باشد چون فرهنگ قوام و نظام جامعه است اگر فرهنگ درست باشد شناخت مشکل و حل آن آسان‌تر است و در مقوله فرهنگ باید کار جهادی شود و تمام امور فرهنگی چه تبلیغات باشد چه هنر مانند سینما و تلویزیون باشد با هر مورد دیگر باید هماهنگ با اسلام و انقلاب باشد البته پیشرفت بسیار بود و قابل مقایسه با گذشته نیست ولی نگرانی‌های هم وجود دارد.

مرجع عالیقدر خطر فضای مجازی بدون نظارت و غیر بومی را خطر اول فرهنگ دانسته و بیان کردند: مکرر حوزه به مسئولان تذکر داد ولی ظاهراً بنای بر حل مشکل نیست و عده‌ای هم به دنبال این هستند که حوزه با پیشرفت و فضای مجازی مخالف است در حالی که ما با فضای مجازی که از خارج هدایت می‌شود و کانون خانواده و با ایجاد شبهه و دروغ دین مردم را هدف فراهم داد و این همه آسیب اجتماعی درست کرد مخالف هستیم.

.......................
پایان پیام/ 313

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین