کد خبر: 166087708
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396
خانه » حواشی » معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران » معاونت فرهنگی-تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از معاونت فرهنگی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران:

مریم جان جان معاون فرهنگی –تبلیغی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان همدان از برگزاری جشنواره استانی کتاب یار حوزه های علمیه خواهران استان همدان با تجلیل از 42 نفر از طلاب  در تاریخ 29/11/96 خبرداد . 

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان فرمود : اهمیت کتاب و کتابخوانی  ، پرورش و تربیت خواندن  از روزهای اول زندگی و کودکی و در محیط خانه و خانواده شروع می‌گردد و تا آخرین مراحل و عالیترین تحصیلات دانشگاهی ادامه پیدا می‌کند، پدران و مادران باید عادت کتابخوانی را در فرزندان خود بوجود بیاورند . همچنین مربیان تربیتی که نقش مهمی در تربیت دارند به خردسالان و کودکان،  آموزشی که لازم و کافی می‌باشد بدهند تا آنها را به کتاب خواندن راغب کنند و اگر این آموزش توسط رسانه‌های همگانی باشد تاثیر بیشتری دربرخواهد داشت.

 فاضلیان افزود :  اما عادت نمودن به کتابخوانی لازم و کافی نبوده و می بایست نسبت به تحکیم و تداوم آن عادت نمود که هدف و مقصود مطالعه را تحقق ببخشد و برای تداوم عادت خواندن ، می‌بایست نظام‌ های دیگر هم به یاری و همکاری نظام آموزش بیایند ، خصوصا رسانه‌های همگانی و امکانات و ابرازهای ارتباطی فراگیر که نقش پیگیر و هماهنگ‌ کننده را در رشد کتابخوانی در جامعه بر عهده بگیرند . 

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان همدان اذعان داشت :اسلام که دینی عالم‌گیر می‌باشد به کتاب و کتابت عجین شده است، و معجزه‌ی آن کتاب (قرآن کریم) بوده که به اندازه لازم در تشویق و ترغیب به امر کتابخوانی و گسترش و توسعه کتابخانه سفارش نموده است.

 

ایشان در پایان افزود : دنیای بزرگ و شگفت‌انگیز کتاب وکتابخوانی به گروه خاص و ویژه‌ای تعلق نداشته و هر فرد (بالاخص طلاب علوم دینی) باید با کتاب زندگی کند و مطالعه و کتابخوانی باید بعنوان یک نیاز و احساس دایمی لازم و روزانه در میان عموم رایج و مطرح باشد تا افراد جامعه به خواندن و مطالعه ترغیب و فرهنگ کتاب وکتابخوانی رواج یابد.

در ادامه  از 42 نفر از برگزیدگان و شایستگان تقدیر سیر مطالعاتی بهار ، تابستان و پاییز  تجلیل به عمل آمد .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین