کد خبر: 167731733
تاریخ انتشار: چهارشنبه 08 فروردين 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » هدف از انتشار وهابیت جلوگیری از نفوذ اتحاد شوروی بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست به سوالاتی درباره انتشار وهابیت در عربستان پاسخ داد.

وی گفت: عربستان سعودی، از انتشار وهابیت برای جلوگیری از گسترش و نفوذ اتحاد شوروی در زمان جنگ سرد بین دو اردوگاه سرمایه داری و سوسیالیستی حمایت کرد.

محمد بن سلمان افزود: بهره برداری عربستان در ساخت مساجد و مدارس اسلامی در خارج از کشور از سیاست های این کشور در زمان جنگ سرد بود و ریاض بر اساس درخواست همپیمانان خود، در برابر نفوذ اتحاد شوروی در کشورهای اسلامی ایستاد و مبالغی در این راستا خرج کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اصلاحات انجام گرفته در عربستان تصریح کرد: من به شدت تلاش می کنم تا رهبران دینی را به این مسائل قانع کنم که قید و بندهای قرار داده شده در زمینه های مختلف به هیچ وجه جزئی از اعتقادات اسلامی به شمار نمی آیند.

ولیعهد عربستان اظهار داشت: اسلام بسیار عقلانی و ساده است اما برخی تلاش می کنند تا دین را به سرقت ببرند.

وی گفت وگو با علمای دین را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد که حمایت مراکز وهابی از وی روز به روز افزوده می شود.

محمد بن سلمان همچنین نسبت به گزارش رسانه های آمریکایی مبنی بر اینکه وی داماد دونالد ترامپ را در مشت خود دارد، واکنش نشان داد و تأکید کرد که جنون آمیز است اگر بخواهم از اطلاعات سری رد و بدل شده با کوشنر را برای تحقق اهداف عربستان از دولت آمریکا استفاده کنم.

وی هدف خود را از سفر به آمریکا جلب اعتماد سرمایه داران آمریکایی و درخواست کمک تکنولوژی و آموزشی در راستای اقدامات اصلاح طلبانه خود در عربستان توصیف کرد.

گفتنی است رسانه های آمریکایی چند ماه پیش از دیدار ولیعهد عربستان با داماد دونالد ترامپ در ریاض خبر داده بودند و هدف از این دیدار را دریافت چراغ سبز محمد بن سلمان از آمریکا در زمان بازداشت گسترده شاهزاده های سعودی به بهانه مبارزه با فساد عنوان کردند.

.............
پایان پیام/ 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین