کد خبر: 1680824
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 آذر 1392
خانه » فناوری » وبلاگينا » Eureeca سیستم سرمایه گذاری اجتماعی برای استارتاپ های خاورمیانه
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از وبلاگينا:

یکی از چالش‌های هر استارتاپی، یافتن بودجه برای آغاز کار و تولید محصول است. چانه زدن با سرمایه‌گذاران خصوصی، عدم امکان دریافت سرمایه کافی و خیلی از مسائل دیگر باعث شده تا سیستم‌هایی نظیر Kickstarter طرفداران زیادی را از طرف جامعه خالقان ایده‌ها و سرویس‌های نو پیدا کند. اما وجود محدودیت‌های جغرافیایی در اینگونه سیستم‌ها هنوز هم از نقاط ضعف آن‌ها به حساب می‌آید و باعث می‌شود تا ساکنان دیگر کشورها نتوانند از ایده سرمایه‌گذاری جمعی برای راه‌اندازی استارتاپ خود استفاده کنند.

fact2-banner-opt1.jpg

سیستم سرمایه‌گذاری Eureeca با توجه به همین موضوع و مورد هدف قرار دادن استارتاپ‌های خاورمیانه قصد دارد تا با جذب سرمایه‌گذاری جمعی به کمک کارآفرینان این منطقه بیاید.

abjjad.jpg

دقیقا مانند مدل Kickstarter، در یوریکا، هم کارآفرینان و هم سرمایه‌گذاران می‌توانند با ایجاد حساب کاربری به فعالیت در آن بپردازند. پروژه‌ها حداکثر ۹۰ روز برای جذب سرمایه فرصت دارند. سرمایه‌گذاران نیز برای شرکت و ثبت‌نام و در این سیستم باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند و امکان سرمایه‌گذاری روی هر پروژه‌ای را حداقل با مبلغ ۱۰۰ دلار دارا خواهند بود.

در حال حاضر هفت پروژه در یوریکا ثبت شده است که دو تا از آن‌ها توانسته‌اند سرمایه لازم را برای اجرای ایده جمع کنند و باقی شرکت‌ها نیز کماکان در حال جذب سرمایه هستند.

هر چند عدم داشتن حساب بین‌المللی هنوز هم چنین سرویس‌هایی را برای کارآفرینان ایرانی بلا استفاده می‌کند اما تمرکز روی بازار خاورمیانه می‌تواند نوید بخش ایجاد راه‌کارهای جدیدی برای راه‌اندازی کسب و کارهای نو در بازار و جذب سرمایه‌گذارهای اجتماعی باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین