کد خبر: 1681061
تاریخ انتشار: پنجشنبه 14 آذر 1392
خانه » فناوری » وبلاگينا » خالق اندروید به سراغ ساخت ربات های هوشمند می رود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از وبلاگينا:

به نظر می‌رسد گوگل پس از در اختیار گرفتن بازار تلفن‌های هوشمند با ربات سبز رنگ خود، این بار قصد دارد تا به شکل واقعی وارد دنیای روبوتیک شود. اندی روبین، خالق سیستم‌عامل محبوب اندروید کسی است که در پس این پروژه بزرگ قرار دارد تا پای گوگل را به دنیای آدم‌های آهنی باز کند.

اندی روبین

اندی روبین در مصاحبه‌ای که با نیویورک تایمز انجام داده، ضمن تایید این موضوع می‌گوید هدف اولیه گوگل، ارائه محصولات روبوتیک به شرکت‌های مونتاژ کننده محصولات الکترونیک است.

روبین اشاره کرده است که چشم‌انداز زمانی مورد نظر برای به سرانجام رسیدن برنامه‌های گوگل در این زمینه، یک بازه ۱۰ ساله است. گوگل طی ماه‌های گذشته بدون ایجاد هیاهوی زیاد اقدام به خرید ۷ شرکت در زمینه روبوتیک در کشورهای آمریکا و ژاپن کرده است که توانایی تولید ربات‌های کوچک را دارند.

روبین عقیده دارد که روبوتیک در زمینه نرم‌افزار و سنسور، بر خلاف زمینه‌هایی مانند حرکات پنجه و دست، هنوز هم جای پیشرفت دارد. گروه روبوتیک گوگل در منطقه پالو آلتو در کالیفرنیا واقع است و یک دفتر هم در ژاپن دارد.

لری پیج، مدیرعامل گوگل نیز با انتشار مطلبی در صفحه گوگل پلاس خود، از فعالیت‌های اندی روبین در این زمینه استقبال کرده است. او گفته است که هر چند این فعالیت‌های در ابتدای مسیر خود هستند اما اشتیاق زیادی به دیدن نتایج نهایی آن‌ها دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین